Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ezt a területet hogyan kell...

Ezt a területet hogyan kell kiszámolni? arra a "arra a háromszögre" lennék kiváncsi. T=?

Figyelt kérdés
[link]
2013. jún. 6. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Egészítsd ki egy négyzetté, és úgy könnyű lesz.
2013. jún. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A háromszögét egyszerű, a*ma/2 vagyis 4,5 cm^2 a területe annak a háromszögnek, amit a két körérintő összekötésével kapnál. Ha a "homorú" háromszögrész területét akarod megkapni, le kell vonnod a a körcikket, ahhoz viszont tudnom kéne egy sugarat.
2013. jún. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A sugár ott van, kiveri a szemed: 3 cm.
2013. jún. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezek a geometriai feladatok a legjobbak, mert nagyon minimális tudással (1-2 terület képlet) és logikus gondolkodással kiszámolhatóak, levezethetőek.

Azzal, hogy kiírod ide pont az érdemi, érdekes részét dobod el a feladatnak.

2013. jún. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
bocs-- 7.es vagyok és körcikket még nem tanultam számolni.... De tény ha kiegészitem a egy négyzetté annak 9cm2 a területe. a körcikkét kiszámolom, kivonom a 9-ből és megkapom a maradékot. Köszi a válaszokat.
2013. jún. 9. 17:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez egy elég speciális körcikk. Ha jobban megnézed, 4 ilyenből áll a teljes kör. Nos?
2013. jún. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!