Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az építészmérnöki egyetröl...

Az építészmérnöki egyetröl szeretnék pár infót kapni. Ami leginkább érdekelne az az hogy milyen típusu feladatok vannak (tudom matek, de ezen belül)?

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalataitok vannak mennyire éleképes szakma ez még? Gondolok itt arra hogy már elég sok építészmérnök van azért. Esetleg valaki mutatna egy példa feleadatot?

2013. jún. 11. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyet
2013. jún. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elírtam igen...nem tudom már szerkeszteni.
2013. jún. 11. 21:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Aligha fogsz infót kapni, mivel építészmérnöki egyetem nincs.
2013. jún. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Epiteszmernok szakra gondoltal gondolom en. Olyan, h ejjel-nappal rajzolni fogsz. Targyakra gondoltal feladatoknal. Egy matek van sztem csak, ellentetben az epitosokkel, ahol 2. Szabadkezzel tudj es szeress rajzolni, mert abbol is lesz 3-4 tantaegy. Epuletszerkezeteket, anyagokat, technologiakat majd megtanulod ott. Lenyeg: szeress rajzolnini nagyon, mert ott fogsz. Ez egyik volt nagyjabol a 3-4-bol, ami az orszagban van. Munkahely szempontbol most nem byero, demire befwjezned, addigralehet jo lesz.
2013. jún. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így van, építészmérnök nem számol, rajzol. Matek éppen kell, összeadás, szorzáson kívül sokkal bonyolultabb művelet nem lesz. Egyébként magyarországon hívják csak az építészt mérnöknek, mindenhol külföldön csak építész. Nem véletlen, rajzolgatás az egész, művészet, nem mérnöki munka. Szeress rajzolni, ha odamész.
2013. jún. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem. Ez nem így van. Van építészmérnök, építőmérnök és építész. Az építész osztatlan, 5 éves képzés. Az építészmérnök és építőmérnök pedig csak 3 éves.
2013. jún. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az építőmérnöki 4 éves. :)
2013. jún. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó, akkor kötözködök egy kicsit.

Az építészmérnök is 4 éves, nem csak az építőmérnök.

Matek tényleg nem kell, bár az építőmérnöknek sem annyira, mint amennyire tanítják (ők duplán sz*pnak), lehet, h többet érne, ha középiskolás matekot tanítanának ott is, mert ebben a matekban már számolni nem igazán kell, több a betű benne, mint a szám, közben pedig egy rakat olyan emberrel találkoztam már, aki számolni sem tud (na jó túlzás volt a rakat, de vannak, s amúgy is annak több értelmét látnám).

2013. jún. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!