Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért villámlik folyamatosan?...

Miért villámlik folyamatosan? (szabolcs megye)

Figyelt kérdés

kb így, csak nem iylen erősen : http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ktizb..


olyan ijesztő!



2013. jún. 24. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert vihar van? :D
2013. jún. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
még nincs, csak már kb. fél órája csak villámlik
2013. jún. 24. 22:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha villámlik, de mellette a dörgést nem hallod, akkor tőletek messze van a vihar, ezért látod te csak a villámlást.


Én is voltam már így, jöttem haza este kerékpárral a munkából, és folyamatosan villámlott.

Amikor hazaértem, felmentem a net-re és megnéztem, hogy milyen messze van tőlünk a vihar.

Több mint 100 km-re volt, így én is csak a villámokat láttam.

2013. jún. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert arra felé éppen vihar van, de az előttem szólónak igaza van abba hogy eez messze van tőled, mert ha a villámlást látod akkor lehet akár 100 km-re is csak ugye ezek olyan magasan vannak a felhők, plusz éjszaka van így jobban látni a felhő villámokat.

Tavaly is jártam már így nyár közepén volt hogy messze Szlovákiában volt egy hatalmas vihar és itt Drogon láttam is a felhőket hogy folyamatosan villámlott plusz az időképen láttam hogy Tatabányán is látni és az egy Szlovákiában lévő vihar volt kb 40 km-re tőlünk. És olyan volt mintha a várost súrolná a vihar, de akkor ugye már felettünk is beborult volna meg minden.


[link]


itt nézd meg hogy kb hol laksz és látható hogy Északra szinte ott van a villámlás szóval tőled is lehet úgy vagy 50 km-re vagy több.

De ha belegondolsz akkor ha este te kint nézed a csillagokat a sötétség felé nézel akkor akár a 100 km-re arrébb lévő villámlásokat is láthatod.

És azért ilyen sűrű a villámlás mert messze van és jobban látszik mivel nem feletted van ahol minden irányból lehet villámlás hanem csak egy ponton van és így jobban látszódik.


2-3 éve itt is volt ilyen hogy felettünk elment egy hatalmas nagy vihar majd amikor ment főváros felé akkor a hegyeknél még majdnem 1 óráig lehetett látni hogy folyamatosan villámlik de akkor már sütött nálunk a nap kb.

Szóval ez a magyarázat erre.

2013. jún. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
HAAAAAAAAAAAAAAAAAARP
2013. jún. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!