Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nincsenek mostanában...

Miért nincsenek mostanában olyan hatalmas nyári viharok?

Figyelt kérdés
Imádom a viharokat, a villámlást és a szelet. Tavaly előtt három nagyobb viharra emlékszek, tavaly egyre sem különösebben, pedig úgy vártam. Idén sem, inkább csak szakad az eső egész nap.. Miért nincs ilyen mostanában? Legalábbis nálunk (Kisalföld).
2013. jún. 25. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát, nálunk tegnap volt... Nem is kicsi :D
2013. jún. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy máshol volt.. de itt sosincs semmi, csak egy-két minivillám, utána meg 3 napig eső. :/
2013. jún. 25. 14:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vannak, már több napja. Heves megye.
2013. jún. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
GYMSopron megyében semmi.. csak nagyon hideg van és fúj a szél is..
2013. jún. 25. 14:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Oké hogy szereted a viharokat, mert én is szeretem de én beérem egy szolidabb villámparádéval is.

Emlékszem rá hogy 2010 nyarán valamikor július augusztus körül volt itt Esztergom mellett 1 napon vagy 3 nagyobb vihar ami akkora esőt meg villámlást okozott hogy csak lestem. A szomszédom aki már 80 éves ő életébe nem látott ilyen vihart még külföldön sem a tengerpartnál amikor 3 évig élt ott. Na ilyet senkinek nem kívánok mert a villám több helyen megrongálta villanyoszlopokat és Esztergom-kertvárosba egy trafót is szét szedett a villám. Plusz itt Dorogon is belecsapott a cikk cakk egy villanyoszlopba ami miatt lett egy áramlökés és elvitte a szünetmentesem amikor épp dolgoztam. De legalább csak azt rongálta meg és nem a gépemet meg a routeremet ami akkor igaz nem volt bekapcsolva, de áram alatt volt.

Tavaly előtt is voltak viharok, de azokra pontosan nem emlékszem. Tavaly én is csak 2 viharra emlékszem,. egyik egy intenzív villámlással járt ami látványos volt de legalább elkerült minket. Tavaly meg úgy augusztus tájékán volt egy kisebb vihar ami azért okozott egy kis látványt de nem volt nagy durranás.

Hogy miért nincsenek ilyen viharok, azért mert a hideg front arrafelé este, éjszaka érkezik amikor alapból lehűl a levegő és akkor nem okoz akkora felfordulást. Itt nálunk tegnap sem volt vihar, igaz délután kicsit felmelegedett a levegő, de csak késő délután amikor elkezdett esni akkor csak néhány villámlás volt és ennyi, szerencsére.

De tegnap Keleten Miskolc, Eger környékén hatalmas viharok voltak. Egy Miskolci ismerősöm ma mesélte nekem hogy bokáig érő víz volt az utcájukba, és hatalmas villámparádé. Az is ott azért volt mert nappal még volt ott bőven 30 fok körül és ugye a hirtelen lehűlés miatt okozott ekkora csapadékot, plusz fülledt is volt a levegő ami még egy lapát a komolyabb zivatarok kialakulásához.

Mivel még csak június van bőven lehetnek még viharok felétek is, meg bárhol szinte szóval ne keseredj el, fogsz te még látni nagy viharokat, de nem kívánom hogy a jég és az erős szél elvigye a tetőtöket, meg másnak se kívánom.

Nálunk 3 éve volt egy elég nagy vihar, itt Dorogon ezek el szokták kerülni a várost a hegyek miatt, csak súrolnak minket de az telibe kapott minket és jég is esett ami szépen hazavágta a veteményest, paradicsomot, borsót, paprikát szét verte csak nagyon keveset lehetett megmenteni, de legalább a gyümölcs fáink nagy része megmaradt.

2013. jún. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem idén épp hogy nagyobb viharok vannak, mint a szokásos. (Szintén Kisalföld.)
2013. jún. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én nem emlékszek egyre sem...
2013. jún. 25. 15:49
 8/9 anonim ***** válasza:
június 25-e van. Négy napja van nyár. Légy türelemmel, még hátra van majdnem 90 nap.
2013. jún. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

Látom, van itt valaki Esztergom-Dorog környékről.

Tavaly nyáron volt szerencsém az erkélyünkről (Tokod), kezemben egy bögre kávéval élőben nézni két kidőlő fát is a házunk előtt. Olyan szél volt, hogy a kávésbögrét nem mertem letenni a kezemből, mert az erkélykorlátról elvitte volna a cúg.

Lesz ilyen idén is. Még csak most indul a nyár, türelem.

2013. jún. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!