Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a helyzet az élettel?

Mi a helyzet az élettel?

Figyelt kérdés
Akkor mi az igazság? A hit, vagy a történelem? Teremtetés vagy evolúció? Ezen nagyon sokat gondolkoztam, és érdekelne. Ti mit gondoltok?
2013. jún. 26. 20:10
 1/10 anonim válasza:
A történelem és evolúció.
2013. jún. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezt komolyan kérdezni kell?

Természetesen az evolúció az igazság és a történelem is többé kevésbé.

A hit egy veszélyes fegyver, a teremtés meg egy aranyos mese.

Ennyi.

2013. jún. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az evolúció egy logikus és ésszerű elmélet, sokszorosan bizonyítva, amelyet minden eddigi tapasztalat, kísérlet, mérés alátámaszt, és amelybe minden gond nélkül beilleszthető bármilyen új felfedezés, amely ezen a téren történik. 150 éve rendszeresen próbálják cáfolni, de senkinek sem sikerült még.

Ezzel szemben a teremtéselmélethez nincs szükség tudásra, csak hitre.

Ez a különbség. Az evolúciót ismerik az emberek, a teremtésben pedig hisznek. Hogy te hogy döntesz, az rajtad áll!

2013. jún. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Én nem vagyok vallásos, de szerintem az evolúciót a teremtéssel szembeállítani hülyeség.Az evolúció a fajok fejlődését írja le, de a kezdőpont, ha úgy tetszik teremtéssel nem fedik egymást.Amúgy a véleményem, hogy az élet kialakulása csak kémia.
2013. jún. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Ha érdekel, sok keresztény tudós megpróbálta már összeegyeztetni a teremtést az evolúcióval.

Vajon a nemhívő tudósok miért nem próbálják összeegyeztetni az evolúciót a teremtéssel? :D

2013. jún. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:
60%

"Vajon a nemhívő tudósok miért nem próbálják összeegyeztetni az evolúciót a teremtéssel? :D"

Amiért a történelmet sem próbálják igazítani a Grimm testvérek meséihez és a fizikát sem Münchausen báró történeteihez.

Nem tudom, hogy gondoltad, "na jó, még sincsenek csillagok, mert ott a mennyország van" ?

:D

2013. jún. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a problémád, hogy teremtették, vagy keletkezett, akkor még várnod kell. A válasz, amit elfogadsz, a beállítottságodtól függ.

Ha hívő vagy, soha nem fogod megtudni, hiszen egyszerűen hiszel a teremtésben. Ha nem vagy hívő, és eléggé elmélyülsz, észreveheted, hogy a teremtés mennyi megválaszolhatatlan problémát vet fel. Ha nem hinni, hanem tudni szeretsz, akkor igényled, hogy minden magyarázható legyen (vagy tisztában vagy azzal, hogy az emberiségnek még nincs ekkora tudása). És azt is igényled, hogy a magyarázatokban ne legyen ellentmondás. Ebből fog következni, hogy inkább az élet kifejlődését fogadod el mint olyan, ami nem mond ellent semminek, levezethető valamilyen szintig és az nem zavaros. Annál többet meg még nem tudunk. De azon vagyunk.

2013. jún. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:

Maga a teremtés nem mond ellen a tudománynak. Csak a bibliai teremtéstörténetet nem kellene szó szerint erőltetni. A téren és időn felül álló teremtő, aki megrendezte a nagy bummot, megszabta az anyagnak, energiának, térnek és időnek születéséhez szükséges alapvető fizikai törvények kialakulásának alapjait, tudományosan nem cáfolható és semmilyen módon nem bizonyítható.

A gond akkor kezdődik, amikor a kreacionizmus megpróbál túlépülni a tudományos alapokon és bizonyított tényeket vet el saját teóriáinak érdekében.

Ez egy szándékos és megalapozatlan ellentét-szítás a hit és tudomány közt, holott a kettő akadálytalanul létezhetne egymás mellett. Természetesen ehhez a hit felett (szerintem alatt) épült vallási dogmákat tárgyilagosan sutba kell vágni. Erre a megkövült vallásosok képtelenek. Épp ez a fő ok, amiért sok szempontból a vallásokat épp a hit ellenségének tartom.

2013. jún. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A téren és időn felül álló teremtő, aki megrendezte a nagy bummot"

Ezt csak addig mondhatod, amíg mi nem készítünk naponta 2-3 ilyet - ill. addig, amíg ki nem nézünk a saját világunkból.

Az igaz, hogy ez nem holnap lesz, de régen a repüléstől a holdutazásig minden ilyen volt, ill. a görögöknek még az Olymposz teteje is.

2013. jún. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

#9:

Ez alapján még rengeteg ideig állhat a hipotézis.

Egyébként szerintem onnantól, hogy mi is tudunk ilyet csinálni, épphogy egyértelmű bizonyítékot kapunk arra, hogy LEHETSÉGES a teremtés. Csak még mindenható lény sem kell hozzá. :)

2013. jún. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!