Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek ha megtudnánk...

Szerintetek ha megtudnánk űrhajóval közelíteni, vagy esetlen meghaladni a fény sebességét, lenne olyan űrhajós aki önként vállalkozna egy expedícióra?

Figyelt kérdés
Kérdésembe lécci ne kössetek bele, csak kíváncsi vagyok más véleményére is, elég nehéz válaszolni szerintem erre, hiszen lehet a biztos halálba menne az az űrhajó, de szerintem lennének olyan elvetemült emberek, akik bevállalnák :)
2013. júl. 3. 00:32
 1/8 anonim ***** válasza:
A sci-fi regényekben mindig vannak ilyenek. :) De ha közelebbi célpontot nézünk (pl. Mars), oda is rengetegen jelentkeztek, pedig hát annak a túlélési esélye sem mondható túl magasnak, legalábbis egyelőre.
2013. júl. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy ha a Mars-utazásra annyi jelentkező van a jelenlegi, nem túl kecsegtető feltételek mellett, biztos vagyok benne, hogy akadnának bőven fényévekkel távolabbra is. Már ha lenne olyan sebességre képes hajó, amit írsz.
2013. júl. 3. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem nagyobb hülyeség, mint belemenni repülővel egy épületbe, vagy magadra bombát csatolva fölrobbanni. Viszont a történelem kicsit nagyobb hálával említ majd meg.
2013. júl. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez miért lenne nehéz kérdés?

És mitől lenne tudományos kérdés? Ez inkább pszichológia.

Bőven lenne ilyen jelentkező, ne félj.

2013. júl. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Minek olyan messze menni?


Gondolj bele a régi hajósokba, akik pl elhajóztak Amerikába, először. Követve egy nem is túl biztató álmot, miszerint ott biztos van valami (holott a legtöbb ember szerint ott maximum sárkányok és a világ vége van...) Mégis volt rengeteg tengerész, aki elment, holott éhenhalás, szomjan halás vagy vízbefulladás volt a legjobb kilátás, ami várt rá - mégis rengetegen belevágtak. Ilyenek az emberek...

2013. júl. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

meg_tudnánk közelíteni


nem megtudnánk, mert az más

2013. júl. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lennének. ha végignézed a történelmet, mindig is voltak olyanok akik vállalták az (akkor) ismeretlen felfedezését. Ez olyan genetikai dolog. Vannak emberek, akiknél találtak olyan hajlamot, amivel könnyebben vállal ilyenfajta kockázatot. Elméletek szerint ők "vezették" a fajunkat új területekre az őskori terjeszkedéstől kezdve.

Nagyon eltértem, de biztosan lennének, mert mindig volt aki vállalt ilyen utakat.

2013. júl. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ok, nem kötök bele a kérdésbe :)


Naná, hogy lennének! Lehet, hogy még én is jelentkeznék, de sajnos már van tömött fogam és a szemem sem tökéletes :)

2013. júl. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!