Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van erre evolucios magyarazat?

Van erre evolucios magyarazat?

Figyelt kérdés

Pl egy zsirafnal egyertelmu, hogy kicsit hosszabb volt a nyaka, tobbet tudott taplalkozni, tobb utodja lett, atoroklodott a hosszu nyak. De pl egy torosdarazsnal, akinek az utodai egy lebenitott masik rovarban kelnel ki, hogy alakulhatott ez ki?


Reszletek itt: [link]



Nem a ket tabort akarom osszeugrasztani, csak erdekel, hogy az evolucios elmelet hogy magyaraz ilyen dolgokat.



2013. júl. 18. 17:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Most mi is a konkrét kérdés?

Arra vagy kíváncsi, hogy a tőrösdarázs hogyan tud pontosan oda szúrni, vagy mire?

Meg egyáltalán mi van a zsiráffal?

2013. júl. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A kérdés teljesen értelmetlen, a zsiráf hosszú nyakának meg semmi köze a táplálkozáshoz.
2013. júl. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 2xSü ***** válasza:
Szerintem elég egyértelmű, úgy mindenféle különösebben mély biológiai ismeret nélkül. Kialakult egy olyan mutáció, ami ezt tette. Mivel ha más rovarban kelnek ki az utódok, kevesebb energiát kell pazarolni az utódok fenntartásának biztosításához, így nagyobbak a túlélési esélyek mondjuk éhínség esetén, meg ugye ott a mondás: „dolgozz keveset, nem érhet baleset”. Jelen pillanatban ez is lehet előny. Ha az anyukának nem kell a leendő utódok ellátásához biztosítani a táplálékot, akkor az neki csak jó.
2013. júl. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 MrPifta ***** válasza:
nincs ebben varázslat, ilyen ügyesen fejlődött ki
2013. júl. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Hihetetlen mennyi értelmetlen ember van ebben a kategóriában:)

Megnézném a párkapcsolati életeteket:D

Szerencsétlenek;)

2013. júl. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Makoscsiga ***** válasza:

"zsirafnal egyertelmu, hogy kicsit hosszabb volt a nyaka, tobbet tudott taplalkozni, tobb utodja lett, atoroklodott a hosszu nyak."

Fail.


A cikkben pedig rossz az interpretáció. Az világos, hogy a darázs, tudja, hogy hol van a lárva a fában. Érzi, hogy hol kapar, rág. Beszúr, nem talál, beszúr, eltalálja, de rossz helyre megy, belepetézik vagy nem. Megy a következőhöz. Az majd sikerül. Lehet, hogy csak minden 1o. talál. Én ebben az égvilágon semmi misztikusat nem látok.

2013. júl. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A fenti hozzászólókkal ellentétben én elolvastam a cikket, és megértettem a probléma lényegét :)

Egyrészt az lehet a magyarázat, hogy a darázs sokszor próbálkozik. Valamikor agyonszúrja az áldozatot, és az a pete, amit beléhelyez, nem kel ki. Valamikor mellészúr, akkor meg egyszerűen újra próbálkozik. A találati arány lehet, hogy csak 10-20%, de akkor is lesznek utódok. Lehet, hogy csak pár % a találati arány, de nem "minden vagy semmi", ahogy a cikk írja. Sok állatfaj esetén az utódok nagy része elpusztul, mielőtt kifejlődhetne, itt a szúrások jósága korlátozza a számukat.

Az meg, hogy a kérgen át szúrva találja meg, nyilván szintén nem egyik generációról a másikra történt, hanem együtt feljődhetett a két faj. Eleinte talán az orrszarvúbogár lárvája sem élt a fa belsejében, hanem például a felszínén, és a darázsszúrások elől "menekülve" keresett védettebb helyet az evolúciója során, a darázs szaporodása meg "követte" őt a fába.

2013. júl. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Srácok, mi nem érthető ezen? A zsiráfokat hozzák mindig példának az evolúció magyarázatakor. Volt egy pre-zsiráf, aztán génmutációnak köszönhetően hosszabb lett egyik kis-pre-zsiráfnak a nyaka. Ez a pre-zsiráf könnyebben elérte a fák lombjait, többet tudott táplálkozni, nagyobb eséllyel szaporodott, továbbörökítette a hosszabb nyakat. Majd az utódok között jött egy újabb génmutáció, még egy plusz centi a nyakon, és így tovább míg ki nem alakult a hosszú nyakú mai zsiráf. Vili?


Viszont egy pre-darázsnál nem lehet olyan mutáció, hogy egyszer csak egy másik rovart petéit bénította meg és abba rakta a sajátjait.


Értitek, ugye? Ez utóbbi sokkal nagyobb változás mint egy centivel hosszabb nyak.


Na a kérdésem pedig, hogy az ilyen élőlények kialakulását, mint ez a darázs, hogy magyarázza az evolúció.


Érthető voltam? :)

2013. júl. 18. 19:32
 9/16 A kérdező kommentje:

6-os: Fejtsd ki ezt a zsiráfnyak dolgot, ezek szerint tévedésben éltem azóta, mióta ezt tanultuk bioszból.


7-es: Köszönöm a választ. A kérdésem továbbra is az, hogy hogyan kezdődött. Ez evolúciót én csak olyan dolgokra tudom értelmezni, ami folyamatos, ahol 0-ról 1-re kicsi lépésekkel lehet eljutni, és minden egyes kicsi lépés előbbre visz. Ebben az esetben viszont 0-ról 1-re úgy tűnik, hogy csak egy nagy lépéssel lehet eljutni, és a köztes lépések mind zsákutca.

2013. júl. 18. 19:36
 10/16 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg nem 0-ról 1-re jutott el hirtelen, hanem volt közbülső folyamat, amit esetleg ma még nem ismerünk, esetleg soha nem is fogunk.


Ez egyébként a egyszerűsíthetetlen összetettség egyik fals érvelési formája, mindenre előhozzák, például valamilyen ostoros baci esetében is gyakran előjönnek ezzel.

2013. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!