Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Testsúlyunk hány százalékát...

Testsúlyunk hány százalékát teszi ki a sejtjeinkben található DNS?

Figyelt kérdés

2013. júl. 19. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem elhanyagolható mennyiség, olyan egy-milliomod. Vagy kevesebb, csak tippeltem, én is kiváncsi vagyok a hozzáértők válaszaira.
2013. júl. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy átlagos sejtünk tömege nanogramm nagyságrendű. A diploid emberi sejt teljes DNS tartalma 6.2 pikogramm. Az egyszerűség kedvéért legyen a DNS tartalom ezred része a sejt tömegének. Nem tudom, hogy a sejtes és sejtmentes mátrix tömegaránya milyen a szervezetben,nem tanultam még ilyesmit, ennek ismeretében megközelíthető a kérdésedre a válasz.
2013. júl. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha beszorzom a 6,2 pikogrammot a sejtjeink számával, akkor ha nem is egy arányt, de egy megközelítő számot kellene kapnom, nem? Én 55 trillióval szoroztam be majd átkonvertáltattam kilóra és százezres nagyságrend jött ki, ami nyilván hibás. Igaz hajnal négykor szórakoztam ezzel:)
2013. júl. 21. 13:24
 4/6 Tomcsó ***** válasza:

és szerinted 55 trillió sejted van? A válasz nem, sokkal kevesebb.

Plusz ha leveszed, h a vvt-t is sejtekhez sorolják és nincs sejtmagjuk, hidd el hihetőbb érték fog kijönni

2013. júl. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, azt hiszem a trillion fordítottam tévesen trillióra, mindenesetre másodszorra is elrontottam, így megnéztem egy angol oldalon, ahol 6 és 60 gramm közöttire becsülik.
2013. júl. 25. 23:37
 6/6 Tomcsó ***** válasza:
Azért az egy nagyságrendnyi különbség, az elég durva ám
2013. júl. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!