Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy holografikus aréna játék...

Egy holografikus aréna játék megvalósítható lenne?

Figyelt kérdés

Ugye tudjuk, hogy az ember szereti nézni a verekedéseket, mások ütlegelését, és az akciódús, dinamikus dolgokat. Például a Colosseumban gladiátorok.


Lehetséges lenne, hogy ezt visszahozni, csak természetesen nem életre halálra, hanem mondjuk holografikusan megoldva?

Úgy képzeltem el, hogy azért legyen megbenne az, hogy igazinak tünjön, hogy rengeteg pontos mozgásérzékelővel látnák el az embereket, és ez alapján egy gép kiszámítaná a mozgásokat és megjelenítené az arénában. Gyakorlatilag ugyan úgy nézne ki az emberünk, mint az igazi, csak felszerelkezve azzal, ami mondjuk kell neki egy harchoz. Az ellenfélnél is így lenne. Majd harcolhatnának egymással, ha megvágják egymást, vagy megsérülnek, a hologramon ugyan úgy megjelenne a sérülés, és ha a biológiai értelemben nem tudna tovább élni, akkor a játékot a másik nyeri.


Lehetne a nyerteseknek pénzjutalom, meg persze a hírnév.

Szerintem gazdaságilag is elég jó lenne, most képzeljétek el, mennyien akarnának egy ilyet megnézni, TV-ben, élőben, vagy egyesek talán részt is vennének benne.

De persze más lehetőség is lenne ebben, én csak egyet mondtam.


Ez a mai korban megvalósítható lenne, vagy sajnos az én életemben már felejtős?



2013. júl. 21. 12:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez a technika már létezik amiről te írtál, igaz csak kezdetleges, de létre lehetne hozni hasonlót. Egyedül egy szerver kell hozzá, meg valami szoftver, ami térbeli képeket képes adni a térben elhelyezett sok projektornak.

Itt egy videó róla:

http://www.youtube.com/watch?v=FLau4HF6m04


Még egyelőre sokba kerül és elég gagyi a látvány, de már térben lehetséges. Szóval a te gladiátoros elképzelésed is megvalósítható ma, csak elég mű szaga lenne.

Kell még pár év az elterjedéshez és a továbbfejlesztéshez.

Ez a következő generációjú konzolok megjelenéséhez is sok köze lesz, kis részben hasonló alapon nyugszanak és a játékiparral lesz majd összeköthető a technika. De egy valóságos harcra biztos legalább 10 évet várni kell még.

2013. júl. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!