Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elsősorban CNC és eszterga...

Elsősorban CNC és eszterga munkakörbe tartozó emberek válaszát kérném, hogy az alant leírt típus milyen fa lehet?

Figyelt kérdés
Fémmegmunkálásban (CNC, eszterga stb...) és anyaggyártásban jártas emberek segítségét kérném. Olyan fát keresnék, amelyet többek között a két ágazat is használ a deszkapéldány elkészítésére, és amelyről később öntőformát csinálnak, csak nem tudom a nevét, ebben tudna valaki a segítségemre lenni?

2013. júl. 31. 08:53
 1/4 Wadmalac ***** válasza:

A homoköntéshez használt öntőminták faanyaga szinte mindegy, bármi jó, amiből ki tudják alakítani.

Amennyiben forgácsolással lesz előállítva a minta, akkor a nem szálkásodó, nem hasadó tömör keményfa alapanyagok a legjobbak, ez viszont nem az öntés miatt, hanem a forgácsolás miatt szükséges.

A kész famintákat le szokták festeni, a festett felülete lesz a homokminta kialakítója.

2013. júl. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Nekem mondták, hogy van valami speckó fa, ami formatartó, nem szálkásodó, stb. Csak épp a nevét nem tudom sajnos. Kézzel lenne elkészítve a minta, fúrással, csiszolással, faragással :)Konkrétan meg is neveznél néhány típust, ami szerinted megfelelő lenne? Előre is köszi
2013. júl. 31. 12:44
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
Vagy bükk, vagy tölgy, sajnos nem emlékszek melyik a kettőből, a kettőből valamelyik száradáskor reped, az nem jó.
2013. júl. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget! :)
2013. aug. 1. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!