Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges az...

Szerintetek lehetséges az időutazás? És ha igen, megváltoztatható a jövő? Yoda mester szerint a jövő mindig mozgásban van. Szerintem ez hülyeség.

Figyelt kérdés
2013. júl. 31. 10:11
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
72%
én ha nagyon berugok pillanatok alatt reggel lesz. ez valami olyasmi nem?
2013. júl. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
50%
igenigenigen... az időben . h megállni nem lehet sajna. ;)
2013. júl. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
73%

Yodát le merted hülyézni? :O

Ki vagy te?!!! Hogy mered?! :D

2013. júl. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Nem Yodát hülyéztem le hanem az állítását.

Bár Yoda sem egy észlény.

2013. júl. 31. 10:21
 5/32 anonim válasza:
bárcsak lehetséges lenne... de én inkább a múltba mennék vissza, azt változtatnám meg 1től 1ig.
2013. júl. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
86%
A jövő megváltoztatása a filmekben látható módon egy paradoxon. Tegyük fel, hogy hibáztál egyszer az életedben, és vissza akarsz menni ezt megváltoztatni. Ha sikerül megváltoztatnod, és ez kihatással is lesz az életedre, akkor az azt jelenti, hogy meg is szűnt a motiváció, ami arra késztetett, hogy visszamenj a múltadba, így feltehetőleg meg sem történt az egész.
2013. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim válasza:
100%

Ha megváltoztatnád,akkor már egy másik idősíkon térnél vissza,aminek amúgy az lett volna a jövője.

Tehát a jelenben megtett dolgoktól függ a jövő,ergo tényleg mozgásban van.


Nem vagyok okostojás,egyszerűen csak láttam a Vissza a jövőbé-t :D

2013. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Ha lehetséges volna a jövőben az időutazás akkor hogy nem találkozott még senki időutazóval?

És ha lehetséges volna akkor végtelen sok féle jövő és múlt volna.Vagyis egy multiverzumhoz hasonló.

Ha viszont nincs multiverzum,akkor a jövő sem lehet mozgásban,hiszen a jövő érzékeli a múlt,jelen történéseit és az alapján olyan a jövő amilyen.


Az viszont bizonyított vagy legalább is elméleti szinten hogy az idő az Univerzum különböző pontjain nem ugyanolyan gyorsan változik.Az Ősrobbanás(vagyis az Univerzum közzéppontja felé haladva)az idő lassabban változik.

Jelenlegi ismereteink szerint a világegyetem kora 13,82 milliárd év,legalábbis a Földről szemlélve.AZ Univerzum közzéppontjában az Ősrobbanás pontjához közel viszont talán másodpercek vagy percek teltek el.

2013. júl. 31. 11:01
 9/32 Wadmalac ***** válasza:

"a jövő mindig mozgásban van"


Ezzel a mondattal még tudományosan sincs semmi baj. Legfeljebb a determinisztikusok szerint.

2013. júl. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Amiről a #7es ír az a nagypapa paradoxon, visszamész a múltba megölni a nagypapádat mielőtt szüleid megszületnének, tehát nem születhetsz meg te se és akkor nincs az, aki visszamenjen. Paradoxonra megszüntetésére két megoldásról hallottam, az egyik hogy egy párhuzamos univerzumba térsz vissza és ott változtatod meg a jövőt, ami a te univerzumbeli énedre nincs kihatással.

A másik meg hogy egyszerűen nem tudnád megölni a nagypapádat mert valami megakadályozná.

Amúgy időutazás másik formája ha fénysebességhez közeli sebességgel utaznál erre jó példa az ikerparadoxon.

2013. júl. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!