Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy katasztrófa következne...

Csicsikusz kérdése:

Ha egy katasztrófa következne be, eltűnnének a városok és a gyárak, az emberek akkor stukkerekkel vagy íjjakkal lennének felfegyverkezve? Tudnának lőport előállítani a mostani technológiák nélkül?

Figyelt kérdés

könyvet írok amiben a ma ismert világot katasztrófa súlytja,össze omlana a gazdaság ,az infrastruktúra, stb... csak kis segítséget kérnék :)

engem érdekel ,hogy mások szerint milyen is lehet egy ilyen világ.


2013. aug. 1. 16:10
1 2 3
 1/30 nagylzs ***** válasza:
100%
Már 1000 éve is használtak lőport, azt egészen biztosan elő tudnák állítani.
2013. aug. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
ne írj könyvet, ha azt sem tudod, hogy a sújtja nem ly-vel van.
2013. aug. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
oda ne szaladjak :P
2013. aug. 1. 16:51
 4/30 anonim ***** válasza:
Amíg van lőszer, addig a stukkereket használnák, de ha nem találnának többet, akkor elkezdenének íjat és nyilat fabrikálni, amivel eleinte nem nagyon lehetne lőni, de gyakorlat teszi az íjkészítő mestert. Te tudsz lőport készíteni? Na ugye!
2013. aug. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
nem tudok lőport csinálni :( tudom h 3 összetevőből áll, kén, faszén, salétrom. az utóbbival kell sokat bíbelődni. kicsit utánaolvastam , a magyarok régen még nagyban űzték ezt a mesterséget, mármint a puskapor készítést, de túl bonyolult az egész, amúgy itt van: [link]
2013. aug. 1. 20:40
 6/30 mustafa33 ***** válasza:
100%
Nem a lőpr lenne a probléma. De azt valamivel be is kell gyújtani. ütésre robbanó vegyszer. Ezt már nehezebb lenne. De nem lehetetlen.
2013. aug. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
vagyis a mai időkben használatos fegyverekben , kalasnyikov, m-16 os, nem is lehetne használni a maszek löport?
2013. aug. 1. 21:37
 8/30 anonim ***** válasza:
Olyan hogy "eltűnnek" a dolgok az nem nagyon elképzelhető. Lehet ledőlnek, felrobbannak ,leégnek ,de attól még a nagy globális szeméttelepen lehet bőven olyan dolgokat lomizni amiből néhány ezermester frankó kis lőporgyárat építene. Mivel már minden ki volt találva csak emlékezni kell rá.
2013. aug. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
Tudnának előállítani, de nem olyan lenne, mint a mostani lőfegyverek. Sokkal inkább polgárháborúra emlékeztető puskákat használnának. Ami pedig ziher, hogy a légpuskák megmaradnának egy ideig, míg tönkre nem megy vagy szét nem rohad. Hiszen az ólmot elméletileg bárki meg tudja formálni, puha és az olvadás pontja is 400 °C alatt van valahol. Továbbá használnának íjakat, számszereket és csúzlikat (kaucsuk gumit szerintem lehet előállítani gyárak nélkül).
2013. aug. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
értem, az eddigi vélemények alapján biztos hogy puskákat használnának :) de lennének olyan csoportok ahol crossbow-kat és íjakat. már csak az a kérdés h ismétlőpuskát vagy a bénább elöltöltőst használnának? de a légpuskával meg a csúzlival nem sokat érnél főleg egy sisakot viselő ellenséggel szemben :) mert ugye gondolom valamennyi páncélzatot hordanának :/
2013. aug. 4. 01:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!