Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Linkeltek nekem egy olyan...

Linkeltek nekem egy olyan képet ahol látszanak a csillagok É-D irányban és amin fel van tüntetve a csillag neve pl. :Jupiter, Uránusz, Szaturnusz?

Figyelt kérdés
2013. aug. 13. 20:43
 1/4 2xSü ***** válasza:

> fel van tüntetve a csillag neve pl. :Jupiter, Uránusz, Szaturnusz


Ezek bolygók, nem csillagok. A nevüket pont arról kapták, hogy az csillagokhoz képest mindig máshol láthatók az égbolton. Szóval milyen képre is vagy kíváncsi? Mit akarsz látni a képen?

2013. aug. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én úgy értem hogyha este felnézel az égre akkor látod azokat a fénylö pontokat ,nos azok csillagok és az erősen világító "fényekre" lennék kíváncsi hogy melyik pontot minek hívják és erre írtam a példát,hogy Szaturnusz,Uránusz és társai......
2013. aug. 14. 00:20
 3/4 2xSü ***** válasza:

Nos. Ugye minden évszakban más és más csillagképek látszanak. Ha ki akarsz menni a szabadba, akkor érdemes az évszaknak – esetleg hónapnak – megfelelő égképre rákeresni a Google-lal. (Pl. [link] ) Pl. találsz ilyet, hogy: [link]


Ha egy konkrét csillagkép csillagainak nevére vagy kíváncsi, akkor célszerű megint csak Google segítségével rákeresni. Pl.: Google-ban ha rákeresel arra, hogy „orion csillagkép csillagai”, akkor az első találat: [link]

Itt szépen fel vannak sorolva – általában – a csillagképhez tartozó csillagok nevei, egyéb paraméterei. Sőt valószínű a nagyobb csillagokról további információt is fogsz találni. (Pl. az Orion egyik csillaga a Betelgeuse: [link] )


Aztán még egy ajánlat. Van egy nagyon jó – és ingyenes – program, amivel meg lehet nézegetni bármilyen időpontban, bármilyen helyre az égbolton látható képet, rá lehet kattintani az egyes csillagokra, akkor kiírja a különböző adatokat róla (neve, távolsága, fényereje, koordinátái, stb…). Jelzi a bolygók helyzetét is, szóval jó kis program. Sőt több különböző kultúra csillagképeit is ismeri. (A lenti eszköztáron érdemes kipróbálni mi mit jelenít meg, vagy rejt el.) (És még magyarul is beszél. Sőt ezer más dologra is képes, de lehet arra nem lesz szükséged.) A program neve: Stellarium. Itt találod meg: [link]

2013. aug. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ismerem a Stellariumot de még nem használtam de mondják ,hogy jó! Köszi a választ!! ;))
2013. aug. 14. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!