Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges egy...

Szerintetek lehetséges egy éjszaka 1 hétről álmodni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy amíg a valóságban egy éjszaka telik el azt álmunkban egy hétnek érzékeljük,tehát mondjuk egy hétről álmodunk...

2013. aug. 22. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy bárki is folyamatosan álmodna egy többnapos "történetet"

Ezek mindig álomképek, jelenetek, amik persze lehetnek az időben nagyobb távlatok, amik összemosódnak.

De öt perc alatt is álmodhatunk sok mindenről.

Rég elveszett tárgyainkról, elhunyt hozzátartózóinkról élőben, a mai napi aktualitásunkkal összemosva, és nem is tűnik fel, hogy ez lehetetlen!

2013. aug. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Wadmalac ***** válasza:

Film: Inception.


Álomban előfordulhat, hogy az álombeli esemény ideje rövidebbnek vagy hosszabbnak tűnhet, mint a közben valósan eltelt idő. Feljöhet az álomban olyan hamis emlékkép is, ami szerint akár egy éve ott vagy abban az álombeli környezetben. De ez nem valósan "ott leélt idő", csupán egy, az álom által kreált emlékkép, amit ott elhiszel.

Az álombeli agyműködés sebessége és az éber sebesség közt nincs olyan hatalmas eltérés, hogy a kérdésben leírt helyzetet lehetővé tenné.


Az Inception film, ha jól emlékszem, egy fix sebességarányról beszél az ébrenlét és az álom sebessége közt, de ennek nincs tudományos alapja.

2013. aug. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a tudatos álmodók beszámolói alapján nem, mivel ők nagyjából tisztában vannak azzal, hogy mit cselekszenek adott pillanatban és a történések nem képesek kinyúlni mondjuk egy hétig. Amikor a sima álmodóval az történik egyszerűen csak úgy érzi, illetve úgy emlékszik, hogy eltelt már egy hét és mivel a nappalokat jellemző logika, éberség és figyelem nincs jelen így fel sem merül benne, hogy és mit is csináltam ezen az egész héten? Ha mégis kételye támad, akkor viszont gyorsan beugrik valami, hogy aha szerdán a Gizikénél jártam.
2013. aug. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy álomban lehet olyan érzésed, hogy hosszabb idő - egy hét, vagy akár hónapok - eseményei történnek egyszerre.

Ez annak köszönhető, hogy ilyenkor az álom gyorsan pergő képek sorozata - de persze ilyenkor nem éled meg részletesen ezeket az eseményeket.

Nagyon gyorsan lehet álmodni.


Van olyan is, hogy 2-3 perc alatt egy teljes, "részletes" álom lemegy.

2013. aug. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)igen 2-es válaszoló ezt már tapasztaltam.
2013. aug. 25. 21:05
 6/6 A kérdező kommentje:
mármint a hamis emlékképet
2013. aug. 25. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!