Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A videóban miért nagyszemű...

Tamas2000 kérdése:

A videóban miért nagyszemű granulátumot alkalmaz fel jutatásra em elég 1-2 mm nagyságú granulátum? A vidó lent.


#lőpor #feljutatás
2013. aug. 22. 13:42
 1/3 Válasz Vilmos ***** válasza:

Rendesen végignéztem a videót, de a nélkül is csak azt tudnám mondani, hogy "minden bizonnyal így állt kézre".

Illetve ha jól láttam, lángra robbanékony, tüzijáték effektre alkalmas anyagot szórhatott bele a kupakba, és talán így a szemcsék mérete befolyásolta az robbanási effektus milyenségét, nem igaz?!

Lehet, hogy az illetőnek pont olyat volt kedve csinálni, ami kevesebb és nagyobb szikrákat szór szét a levegőben.

Ha máshogy akarta volna, akár egy élesebb konyhakéssel tovább is aprózhatta volna a szemcséket, de ezek szerint jó volt így is... vagy mert ilyen volt otthon, és nem akart az aprózással pepecselni... ki tudja.


Mindenesetre ha arra gondolsz, szerintem nincsen technikai jelentősége - főleg az ilyen egyszerű bombettáknál - hogy most 1 millis, vagy 5 millis szemeket szórjon bele, vagy akár 1 centis darabokat.

Így-is - úgy-is robbanna, nemde?! =]

2013. aug. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Igen, nagyon fontos technikai jelentősége van!

A nagyobb granulátum lassabban ég, kisebb lesz a nyomás.

Ha kisebb granulátumot használ, mivel nem a legbiztonságosabb, legstrapabíróbb eszközöket (gondolok itt a kupakokra és a ragsztószalagra) lehet hogy nem bírná a raasztószalag/kupak és szétrobbanna még idő előtt. és nem túl jó dolog, ha arconkap egy 270km/h-val repülő műanyag kupak. Szóval a granulátoum nagysága nagyban befolyásolja az égési sebességet.

2014. jan. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Thank you.
2014. jan. 2. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!