Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A vakok szeme miért olyan...

A vakok szeme miért olyan 'furcsa' színű?

Figyelt kérdés
Olyan kékes-tejfehéres árnyalatú, de érdekes módon nem mindnek. Ez mitől függ? És még egy kérdés róluk: hol tart a tudomány a műszem előállításában? Képesek lennének a vakokat látóvá tenni?
2013. aug. 24. 00:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem egy betegség miatt van, ami megvakította őket. Egy régi ismerősömnek is ilyen volt a szeme, bár a betegség nevére már nem emlékszem, de ő emiatt vakult meg, nem pedig alapból vak volt.


Másik kérdésben nem vagyok túl járatos, de szerintem még elég gyerekcipőben jár az ilyen.

2013. aug. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Van néhány szembetegség, amit meg tudnak műteni, így vissza tudják adni a látást. Vannak látást pótló eszközök, vagy mesterséges látás, de ezek nagyon messze vannak attól, amit mi látásnak nevezünk, és nem is segítenek mindenkin. Ismerjük a visszhangok alapján való tájékozódást, van, ahol már tanítják is, de még nem terjedt el.
2013. aug. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, amit a második írt annak utánaolvasok. Ha esetleg valami jó linket is tudtok küldeni, megköszönöm.
2013. aug. 25. 01:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!