Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudományosan alátámasztható a...

Tudományosan alátámasztható a gondolat ereje, de hogyan működik?

Figyelt kérdés
Tudományosan alátámasztható, hogy a gondolat ereje hatással van a véletlen szám generátorra, és hasonló dolgokra, tehát az agynak teremtő ereje van, de nem igazán értem, hogyan képes az agy megváltoztatni dolgokat, fizikailag hogy néz ez ki ? Tehát van egy 40 fokos kávécsésze, ha 50000 ember elképzeli hogy nő a hőmérséklete mndjuk 50 fokra, akkor mégis hogyan fog felmenni a hőmérséklete ?! Nem igazán értem, hogyha létezik aura, és hasonló energiák milyen hatással vannak a fizikai síkra. ha pedig létezik az aura,mivel lenne műásabb a világ, ha nem létezik az aura és az energiák ?!

2013. aug. 25. 11:09
1 2 3
 1/21 Shai-Hulud ***** válasza:
91%

"Tudományosan alátámasztható, hogy a gondolat ereje hatással van a véletlen szám generátorra,..."


Nem tudom, hogy honnan vetted ezt a marhaságot, de ez garantáltan nem igaz.

Több, mint 30 éve foglalkozom adatbiztonsággal, rejtjelzéstechnikával, amibe bele tartoznak a véletlen generátorok is. Ha az amit írsz igaz lenne, akkor a világon nem létezne egyetlen matematikailag bizonyíthatóan biztonságos rendszer sem. Márpedig rengeteg ilyen van...

[link]

[link]


De egyébként logikai alapon is belátható a dolog, ha megismered a véletlen generátorok működési elveit. A "gondolatnak" garantáltan semmi szerepe nincs a véletlen számokra.

Sem a pszeudorandom generátoroknál (azok ugyanis a gondolataidtól függetlenül determináltak), sem a fizikai random generátoroknál (amelyek viszont teljesen zajszerűek, ha nem azok, nem tekintik véletlen generátornak).


Szóval a kiindulási alapod hibás.

Hibás kiindulásból pedig meglehetősen nehéz helyes következtetést levonni.

2013. aug. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Tudományosan ilyet SOHA nem támasztottak alá! Valódi véletlen számot amúgy számítógép nem is generálthat, mert valamilyen formula alapján dolgozik, tehát valamely logika alapján, ami visszakövethető. A valódi véletlen számokat általában valamilyen természeti jelenség alapján generálják, pl sugárzás mérés alapján, időjárás stb.
2013. aug. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Akkor figyelemdbe ajánlom: http://www.youtube.com/watch?v=ArQvwI9tg1o


Igen is alátámasztott, és TÉNY.

2013. aug. 25. 11:55
 4/21 Shai-Hulud ***** válasza:
90%

"A valódi véletlen számokat általában valamilyen természeti jelenség alapján generálják, pl sugárzás mérés alapján, időjárás stb."

...vagy éppen egy félvezető sörétzaja alapján. (Ez a legkönnyebb, és legáltalánosabban használt eljárás.)

Profi felhasználáshoz fűtött félvezetőket használnak (így kevésbé hat rá a környezet), és két egyforma félvezető zajának különbségét használják. Így a rárakódó 50 Hz, és egyéb külső zavarok kiküszöbölhetők - még a gondolatok is! :-)


Pedro

2013. aug. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Shai-Hulud ***** válasza:
86%

Hát igen. Fő a HIT. Az hegyeket tud megmozgatni! :-D

És ellenáll minden logikus érvnek.


Pedro

2013. aug. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Álj már le... Nézd meg a videót amit belinkeltem, ott értelems magyarázatokat ad.
2013. aug. 25. 12:01
 7/21 Banc ***** válasza:
87%
Mivel nem akarom rászánni magam, hogy megnézzek egy 50 perces filmet, amit Morgan Freemannel reklámoznak, ezért arra kérlek, idézz, vagy add meg azt az öt perces intervallumot, ami szerinted logikailag belátja azt, hogy az emberi agy, ami gyakorlatilag azért fejlődött, hogy őseink fel tudjanak venni egy botot, aztán azt eldobni, képes a fent említett dolgokra.
2013. aug. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Valószínűleg a világegyetem részecskéi gondolatból teremtődtek, pontosabban a tudat határozza meg az anyagok miben létét. A videóban találhatóak kísérletek, amik bebizonyítják, hogy a gondolat segítségével a véletlen számgenerátor számait befolyásolni lehet, és rengeteg mindenről szó van, ami bebizonyítja, de ha nem vagy hajlandó végignézni nem hiszem, hogy érdemes lenne veled "vitáznom" mivel így nem vagy megfelelő vitapartner, és teljesen hiteltelen ha írsz valamit.
2013. aug. 25. 16:54
 9/21 Shai-Hulud ***** válasza:
88%

Nos ha igazad lenne, már régen csődbe mentek volna a kaszinók, játéktermek. Ha a gondolatoddal befolyásolni tudnád a véletlent, akkor a rulett játék egy előre kiszámítható dolog lenne, és a világ tele lenne lottómilliomosokkal.


Én szeretem Morgan Freemant, nagyon jó színész. (De csak színész, és nem természettudós, főleg nem matematikus.)

Élvezettel szoktam nézni az egyéb filmjeit is, és a "Féreglyukon át" című sorozatát is. De azt tudni kell, hogy bár egy nagyon érdeklődő ember, messze nem a "nagy tudományos igazságokat" mondja el olyan meggyőzően ezekben a műsorokban. Ezek gondolatébresztőnek jók, de sajnos igen sok tárgyi tévedést is tartalmaznak.


Például azt, hogy a véletlen események gondolati úton befolyásolhatók - ez egyszerűen NEM IGAZ.

Még akkor sem, ha nagyon tetszetős dolog lenne...


Nézz utána máshol is, és próbáld elfogadni, hogy Morgan Freeman is tévedhet.

[link]

[link]

[link]

[link]


Pedro

2013. aug. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nem mennek csődbe, mert matematikailag a roulett nyereséges... Ráadásul ott már több ember gondolatával is számolni kell, akik tudta alatt maguktól befolyásolják a véletlen számgenerátort.
2013. aug. 25. 18:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!