Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit kell elvégezni ahoz hogy...

Mit kell elvégezni ahoz hogy valaki szinkronizátor legyen?

Figyelt kérdés
2013. aug. 25. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szinkronizátor. Minden TV készülékben és még nagyon sok helyen van szinkronizátor.
2013. aug. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
sztem amire te gondolsz, azt szinkronszínésznek csúfolják...
2013. aug. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Válasz Vilmos ***** válasza:
95%

Túlnyomórészt szinészi pályákról, karrierből lehet jó szinkronszinésszé válni. A filmes szinkronszinészeknek pl. mind volt színészi pályafutása, gyakorlata, akár filmekben, színpadi művekben, stb.

Eléggé összefügg a többi színészi/előadói pályával.


Emellett fontos, hogy az illetőnek jó karakterisztikus, jellemző és kellemes hangja, hangszíne, hanglejtése legyen, SŐT, azt is jól megszokták nézni, hogy testfelépítésben, magasságban-szélességben, stb. passzoljon a színészhez, mert az meglepő módon sokat szokott számítani, ugyanis a testfelépítés is valamilyen szinten összefügg a hangszínnel. Még rajzfilmeknél is, pl. a Frédi-&-Bédi (Flintstones) is jó példája ennek - a hangot adó szinkronszinészei pont olyan testalkatúak, mint a rajzfilmes karaktereknek.


Számít még, hogy jól, folyékonyan, könnyen tudjanak beszélni és felolvasni, és főként az is, hogy érzelmesen, dallamosan tudjanak előadni, jó legyen a dinamikájuk, jól átadják a szöveg, a szerep dialógusainak, monológjainak az érzelemvilágát, mintha csak ők játszanának. Sokszor pl. ugyanúgy hevesen gesztikulálnak, színészkednek a mikrofon előtt, ha olyan szerephez érnek.


És ugye ahhoz is érteni kell, hogy a képernyőn látott dolgokat, amiket előttük vetítenek, azzal szinkronban legyenek, jól kövessék, gyorsan reagáljanak a beszéddinamikával, hangsúlyozással, verbális gesztusokkal... azt hiszem előtte meg is szokták többször nézni az adott jeleneteket, és nagyon sokszor többször is újra kell próbálniuk... emiatt is elég hosszú is azt hiszem a munkaidejük.


Egyrészt ehhez kell egy fajta tehettség, és ugye adottság is, mint mondtam, pl. hangszín, beszédstílus... amikkel hát ugye születni kell. És emellett itt is nagyon sokat gyakorolnak, és a nagy többségük - mint erre is utaltam - aktívan színész is, színpadi előadó, hangoskönyv/-versfelolvasó...


Úgy kb. ennyi... én ezeket tudom.

2013. aug. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi a csudát jelent azt, hogy "szinkronizátor"?

Nekem is a szinkronszínész jutott eszembe (ők színészek, vagy van ilyen tanfolyam), de nem vagyok biztos benne, hogy erre gondolsz...

2013. aug. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm Vilmos :),de a többieknek is nagyon szépen köszönöm.:)
2013. aug. 25. 21:24
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

hmmm

azért itt a pontozások körül mégiscsak biztos, hogy valami simli van.


vagy netán Vilmoska volt mégis félreinformált ? ejnye-bejnye !!


XDDDD XDD

2013. aug. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!