Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen tanulmányi eredményeket...

Milyen tanulmányi eredményeket kell ahhoz elérnem, hogy katona lehessek?

Figyelt kérdés

2013. aug. 26. 22:30
 1/2 anonim ***** válasza:
A tanulmányi eredmény nem számít, csak ne legyél szellemileg fogyatékos (menj át a pszichológiai és intelligencia teszteken) és jó erőben legyél.
2013. aug. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 SimkoL ***** válasza:
100%

Attól függ milyen katona. Ha tiszt szeretnél lenni akkor fontos a jó tanulmányi eredmény főleg a humán tárgyakból.

Ha szerződéses katona, akkor is számít a jó erőnlét mellett az alapműveltség. Inkább a 'magolós' tantárgyak dominálnak - bár vannak szakterületek ahol a matek, geometria sőt a kémia is előtérbe kerül. Én határőr majd rendőr voltam huszon sok évig, nem hiszem, hogy sokat változott volna azóta a képzés :)

Mindenféle képen egy. spec. területet válassz ha valamire vinni akarod. Évekig rejtjelző voltam, hát elég kevés volt belőlünk, nem volt rossz meló. De akár lehetsz tűzszerész, fegyvermester stb... de itt már lényegesebben többet kell tanulni, de jobban is fizet.

2013. aug. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!