Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Sokszor voltam Egyiptomban 1x...

Sokszor voltam Egyiptomban 1x Kairóban is . Láttam vörös hajú embereket, fehér bőrrel, és fekete hajú embereket barna bőrrel. Nem sikerült eldöntenem vajon melyik az igazi Egyiptomi nép?! Talán a barnabőrű, sötéthajú többség?

Figyelt kérdés
Esetleg magyarul beszélő egyiptomiak ,vagy mások mit gondoltok?
2013. aug. 28. 23:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ kikre gondolsz. A történelem során sok nép élt Egyiptomban egyiptomiként.


Ma főleg a világosabb bőrű arabok "az egyiptomi nép". Ők kb. olyan bőrszínűek, mint nálunk a romák, csak erőteljesebb a szőrzetük (arc, mellkas, haj) és más az arc felépítésük (vastagabb száj, nagyobb orr, stb....).


Előttük Egy sötétebb bőrű, illetve negroid népcsoport is élt Egyiptomban, akik tulajdonképpen hódítók voltak a mai Szudán területei felől, "fekete fáraóknak" is hívták őket.


Az "eredeti, ősi egyiptomiak" pedig egy viszonylag világos bőrű népcsoport volt, inkább hasonlítanak a mai Európaiakra egy ici pici arabos beütéssel, de még sem arabok.


Meg persze rengeteg az angol "bevándorló" a gyarmati időkből, szerintem őket láthattad fehér bőrrel, vörös hajjal.

2013. aug. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%
Az eredeti, ősi egyiptomiak leginkább a koptok, akik kisebbségben vannak. Mostanában sok támadás éri őket.
2013. aug. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!