Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy napi szintű auditív...

Egy napi szintű auditív gondolkodás ébrenlétkor mennyi energiát fogyaszt?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon erős az akusztikus memóriám, és észrevettem, hogy ezeket a dolgokat akkor tudom felidézni legtisztábban, ahogy kipattan a szemem reggel, vagy még a szemem kinyitása előtt is. Nap közben is minden rendben van, ám estefelé, mikor már majd leragadnak a szemeim úgy érzem farsul jut eszembe minden. Vagyis megvan a melódia pl. afejemben, de vagy mélyebb vagy magasabb skálán mozog az emlékezetemben, egyszerűen képtelen vagyok felidézni amit akarok tisztán. Vizuális memóriám pocsék, így kétlem hogy az nagyon fogyasztana. Remélem nem hülyeségeket kérdeztem, de hiszem azt, hogy köze van a napi kondíciónak az egészhez.

2013. szept. 1. 00:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Kb 1%-al többet a "készenléti állapothoz" képest. Az agy ugyanis nem motorhoz hasonlít, ami felpörög ha több gázt adsz, inkább egy gyárhoz, ami folymatosan termel és raktárról adja ki a dolgokat, tehát a fogyasztása állandó.

Ennek sokkalta inkább napi bioritmushoz van köze, mint az energiafigyasztáshoz.

2013. szept. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, nem gondoltam volna, hogy érkezik 1 darab válasz is. :D
2013. szept. 1. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!