Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől lesz valaki képzetlenül...

Mitől lesz valaki képzetlenül tehetséges, más pedig képzéssel sem lesz igazán jó? Pl. Valaki már gyerekként szépen ír, rajzol, énekel, más pedig ha akarja sem tudja ugyanazt a minőséget elérni.

Figyelt kérdés
2013. szept. 11. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg az eselye mindenkinek kb ugyanannyi sztem, es rengeteg függ a környezeti hatasoktol, föleg a szülök hozzaallasatol. Minel kisebb eletkor, annal fogekonyabb a hatasokra.

Egy pelda: hiaba valaki "zenei tehetseg", ha nincs a fogekony evekben (elsö 7, de föleg elsö 3) közel semmilyen zenei elmeny, mig ha ugyanez a gyerek zenei környezetben el, pl. anya mar polyaskorban napi 3-4 orat zongorazik mellette, vagy csaladi zenekar (pl Kelly Family), akkor megvan erre az eselye. Ha Mozart nem latott volna zongorat 15 eves koraig, valoszinüleg nem ismernenk most, talan sosem foglalkozott volna zenevel.


Jobbagyfeltekes rajztanfolyamon pedig azt az eredetileg mindenkiben meglevö rajzolast tudod megtanulni, ami minden gyerekben kibontakozhatna, ha hagynak spontan alkotni: ha nem mutatjak meg neki, "hogyan kell", nem javitgatjak, ill. nem rajzolnak "szebbet", amitöl ö azt hiszi, kevesbe tehetseges, ezert abbahagyja...stb. (Ha nem ismered, pl. itt is megismeheted:

[link]

2013. szept. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Javitom: Mozartnak nemcsak a zongora kellett hozza, hanem a szülöknek egy olyan "megengedö" es "tamogato" hozzaallasa, ami altal a kis Mozart erdeklödni kezdett, söt "imadta" a zeneszerzest.

1.

2013. szept. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez ugyanazért van, amiért egyesek magasra nőnek, mások alacsonyra, vagy egyesek szépek lesznek, mások csúnyák.
2013. szept. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hat mindenki nezzen utana es döntse el maga: szerintem nem veletlen, de nem meggyözni akarok itt barkit, csak az eddigi ismereteimröl irtam. Többek között a gyerek"neveles" kapcsan olvastam egy japan iro könyvet erröl. Szerintem a genek szerepe ilyesmiben szinte elhanyagolhato.


"Assidus usus uni rei deditus et ingenium et artem saepe vincit." = Egy célnak szentelt folyamatos gyakorlás gyakran felülmúlja az intelligenciát és képességet is. /Cicero/

De miert gyakorol valaki ilyen kitartassal? Ehhez hatalmas motivacio kell, aminek oka leginkabb a kisgyerekkorban keresendö. Valami vagy valaki, aki ennyire felkeltette az erdeklödeset az adott dolog irant, mely nyomot hagyva a gyermekben.

Termeszetesen amit a festeszetre, zenere irtam, barmilyen mas területre is erthetö: ugyanigy lehet valakiböl jo vezetö...stb.


1. ismet

2013. szept. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!