Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tulajdonképp mi történik...

Grielean kérdése:

Tulajdonképp mi történik ilyenkor, mi váltja ki azt az érzést, mintha szétrepedne a fejem, amikor éles kés vagy villa megcsúszik a porcelántányéron, vagy egy írótáblát karmolnak végig?

Figyelt kérdés
2013. szept. 15. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, de tényleg érdekes jelenség. Rám az evőeszközök csúszása nem hat, de a "táblakarmolástól" végigfut a hideg a hátamon. (Nem az a kellemes fajta hidegrázás, hanem a kellemetlen fajta.)

Ennél még rosszabb az alumíniumfóliába harapás, pl. csokievésnél; rágondolni is rossz, pedig évek óta nem fordult elő velem, mégis a tarkómtól a hátam közepéig "érzem a fájdalmat" most is. Áááá... :(((

2013. szept. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 acelsziv ***** válasza:
Egy régi beidegződés - talán nem is emlékszel rá - de az elméd egy része igen...
2013. szept. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Na de milyen beidegződés lehet? Pl anno amikor még középsulis voltam, egyetlen gyerek volt, aki jól bírta ezt a hangot, és rendszeresen kapirgálta a táblát, ami nem csak rám, hanem mindenki másra is hasonló hatással volt.


Berta Wooster, érdekes, alufóliára én is haraptam már rá csokiban, de azzal meg nekem nem volt semmi bajom. Kivettem a számból és jóízűen falatoztam tovább :D

2013. szept. 15. 20:04
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Azt hiszem, nem fogok visszanézni ide... Mostmár a karom is libabőrös lett, ahogy olvastalak. :(((

Csak az a baj, hogy akkor soha nem fogom megtudni a választ, hogy ez mitől van, és hogy esetleg lehet-e tenni valamit ellene.

Na, most legyek okos. :D

2013. szept. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 acelsziv ***** válasza:

Az, hogy milyen... mindenkinél más, de lehet egy olyan dolog, ami valamikor mindenkivel megtörténik, pl születés közben valami.

Viszont az ilyen el lehet laposítani. Engem anno az őrületben kergetett, ha valaki egyik körmével piszkálta a másikat és pattogtatta. Aztán leültünk egy ismerőssel egy kommunikációs tréning kapcsán és "laposra futtattuk" a dolgot. Tehát ő csinálta, én néztem és nem volt szabad jelét adnom a nemtetszésnek. Kb 5 óránkba telt, de sikerült és most már nem zavar a dolog.

2013. szept. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem egyedi beidegződés, hiszen minden emberben megvan.
2013. szept. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 acelsziv ***** válasza:
van, akinél nincs. Pl. nálam.
2013. szept. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fájdalomról ír az alumínium csokipapírra ráharapásnál. Van-e amalgámmal tömött, fémmel koronázott vagy idegölt foga ? Mert ha igen, akkor az alumíniummal galvánelem képződik és a fájdalom tulajdonképpen "áramütés" következménye.
2013. dec. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm, de azért tettem idézőjelbe, mert nem konkrét fájdalom, csak olyan kellemetlen érzés. ("Csípett már meg" áram, nem ugyanaz.)

Plusz nem kell a konkrét érzet, elég rágondolni, úgy is "fáj".

De elvileg lehetne, mert bár már az összes amalgámtömésemet lecseréltettem fehérre, de idő közben sajnos volt két gyökérkezelésem is. :(

2013. dec. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!