Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Most akkor káros a TV, számító...

Most akkor káros a TV, számítógép, monitor laptop stb stb sugárzása?

Figyelt kérdés

Minden újságban erről olvasni, egyik professzor azt mondja káros, másik nem. Miért kell ezt csinálni?

Nem tud valaki végre pontot tenni az ügy végére?


[link]


Itt lemérték, és az elektromágneses sugárzás, még a minimálist sem éri el semmilyen készüléknél?


Akkor most kinek lehet hinni? Direkt hergelik az embereket ezek a cikkek?


2013. szept. 24. 23:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Azért a cigi meg egy alacsony sugárzású monitor nem azonos kategória. Előbbi egyértelműen megállapítható, hogy ismert, mérgező, vagy mindenképp egészségkárosító hatású anyagokat tartalmaz. Hiszen maga a nikotin egy méreganyag. Ráadásul a hatásairól több száz évnyi orvosi dokumentáció áll rendelkezésre.

Viszont az, hogy egy gyenge elektromágneses sugárzás milyen hatással van az emebrre, nem ilyen egyértelmű. Elvégre még senkit nem vittek be a kórházba "monitormérgezéssel".


A mászerekről meg annyit: nem tudom, haverodnak milyen műszere van, de nekem a közönséges, hétköznapi AM (középhullámú) rádiómat fél méterről már érezhetően bezavarja. Mind a sima LCD monitor, mind a laptop. Márpedig ez nem egy hiperfinom méregdrága műszer, csupán egy 2000 forintos rádió. Szóval azért csak van valami sugárzása. Hogy mennyi, azt nem tudom, mindenesetre egyelőre ameddig nem látom azt a híradóban, hogy tömve vannak a kórházak halálos beteg titkárnőkkel, addig én sem aggódok.


Ja, és attól, hogy sugárzásnak hívják, még nem ugyanolyan, mint a halálos, rákkeltő radioaktív sugárzás.

2013. szept. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A gyenge elektromágneses tereknek nincs nyilvánvaló élettani hatása; vannak arra utaló jelek, hogy bizonyos esetekben fellép biológiai hatás, de az ezzel kapcsolatos kutatások teljesen ellentmondanak egymásnak, a hatásmechanizmus pedig teljesen ismeretlen számunkra. Pedzegetik, hogy a hatás léte az elektromágneses sugárzás modulációjától, vagy frekvenciájától függ, de ez is találgatás.


A mai monitorok hatásait egyenlőre, már csak a technológia koránál fogva sem lehetett hosszútávú hatásokat felmutatni, középtávon meg nem ártott meg senkinek az "elektroszmog".


Amit Sir Butcher is mondott az léphet fel problémaként, pusztán a használattól, a többi meg a életmódváltás és az esetleges szenvedélybetegség kialakulásának tudható be.

2013. szept. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Egyszer egyik infótanárom elrettentő példaként a sok számítógépezés ellen fel akarta hozni példaként egyik volt tanulóját, aki "betegesen sokat számítógépezett", "volt, hogy még vonatozás közben is a laptopjával volt elfoglalva", és végül leukémiában meghalt.

Most hadd ne ecseteljem, hogy a kettő mennyire nem függ össze egymással. Persze, így keletkeznek az ilyen rémhírek, "városi legendák", miközben szegény srác ugyanúgy elhalálozott volna akkor is, ha életében gép közelébe se megy.

2013. szept. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha az általános szellemi kisugárzásra gondolsz, azt tudom mondani, hogy káros. :)
2013. okt. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!