Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az elektromos állatok hogyan...

Az elektromos állatok hogyan raktározzák majd bocsátják ki az elektromosságot?

Figyelt kérdés

2013. szept. 28. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Ők elektromosságot generálnak két erre való szervükkel a Hunter és a Sach-szervvel.
2013. szept. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Amikor ki bocsátják akkor generálnak akkora elektromosságot?
2013. szept. 28. 19:20
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezt szerintem nem lehet tudni, mert ilyen veszélyes állatokkal senki se akar kísérletezni.
2013. szept. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kerestem de nem találtam semmit.

Védő felszerelésben amúgy meg nem veszélyes szerintem.

De akkor te se tudod hol tudhatnék meg többet ezekről az állatokról.

2013. szept. 28. 22:33
 5/9 sadam87 ***** válasza:
100%

De tanulmányozzák ezeket, lehet ezzel kapcsolatban elég sok kutatással kapcsolatos cikket találni, néha még hozzáférhetőket is. Én nem nagyon értek a témához. Annyit tudok, hogy az elektrociták (az elektromos kisülésért felelős sejtek) valószínűleg izomsejtekből alakultak ki. Az elektromos állatok az összes sejt membránja (sejthártyája) kialakuló elektromos potenciálkülönbséget használják fel. Az áram kialakulásának lényege, hogy a sejteken egyszerre alakul ki akciós potenciál (egszerre "sülnek ki").

[link]

[link]

Itt lehet erről olvasgatni (ha tudsz angolul), illetve lehet sok más publikációt is találni a témával kapcsolatban (és némelyik még ingyen hozzá is férhető).

például:

[link]

[link]

[link]

(Az más kérdés, hogy ezek általában elég specifikus témájúak, és laikusnak nem feltétlenül könnyen érthetőek.)

2013. szept. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
"Lemerülhetnek" ezek az állatok?
2013. szept. 29. 15:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezek nem úgy működnek, mint az akkumulátor.

Amikor éppen nem használják, akkor kémiai formában tárolják az energiát, tehát nem merülnek le.

Ha viszont használják, akkor egy időre elfogyhat az utánpótlás, tehát elfáradhatnak.

2013. szept. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
az elektromosság kibocsátását úgy aktiválja kb mint a mozgást
2013. szept. 30. 22:39
 9/9 sadam87 ***** válasza:
Lényegében teljesen úgy, az izmokhoz hasonlóan az elektrocitákra is idegek közvetítik az ingert, ráadásul az ingerület átvivő is acetil-kolin az izmokhoz hasonlóan.
2013. szept. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!