Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A második világháború egeit a...

A második világháború egeit a japán gépek uralták igaz? Tehát lekapták az égről a Franciákat, Németeket, Angolokat. Stb

Figyelt kérdés
ha nem így volt légyszíves javítsatok ki! köszi!

2013. okt. 5. 07:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Japán gépek aligha ütköztek Francia vagy Brit repülőkkel.Német gépekkel meg főleg nem. Amcsikkal álltak háborúban,tehát velük ütköztek a levegőben.Hogy uralták az eget azt nem mondanám.
2013. okt. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Honnan veszed ezt? Olvastál erről valamit?

Azért kérdezem így, mert nem tudok olyasmiről, hogy a japán repülőgépek eljutottak volna Európa fölé...

Amerika beavatkozásáig főleg a Fritzek és a Tommyk vívták a nagy légi csatákat...

2013. okt. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy a németeket is említed...

Miért "kapták volna le" őket? Hiszen a szövetségeseik voltak!

2013. okt. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A japán légierő az ázsiaihoz képest korszerű volt, de az antant által elrendelt létszámkorlátozás és a nyersanyag hiány miatt, nagyon gyorsan elvesztette a sokkal nagyobb pénzügyi és nyersanyag potenciállal rendelkező USA ellen a légi és tengeri fölényét.


A kontinentális Európában meg nemigazán repültek japán harci gépek, így a légteret is nehezen tarthatták ellenőrzés alatt.

2013. okt. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Discovery science mondta nekem! :/ az amerikaiakat lőtték le a legkönnyebben a németekkel volt nehezebb dolguk de őket is lelőtték! DISCOVERY SCIENCE MONDTA!
2013. okt. 5. 18:50
 6/7 anonim ***** válasza:
A világháború elején valóban előnyben voltak a japánok. A Mitsubishi Zero nagyon jó, bár sebezhető gép volt. Később az F6F Hellcat, és az F4U-4 Corsair bevezetésével a légi fölény az amerikaiakhoz került.
2013. okt. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megnéztem a szombati műsort, ebben nem szerepelt semmi ilyesmi...

Megadnád a címet vagy a pontos napot és időt?

Valamit szerintem ugyanis félreérthettél, a japánok és a németek szövetségesek voltak. Nem értem, miért lődöztek volna egymásra...

Arról nem is beszélve, hogy a japcsik eléggé el voltak foglalva a Csendes Óceán térségében, meg aztán a technikájuk sem volt elég fejlett ahhoz, hogy az Atlantiig is eljutottak volna!

2013. okt. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!