Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A számok lehetnek irracionális...

A számok lehetnek irracionálisak, de az életmódok nem?

Figyelt kérdés
Én úgy vettem ki,hogy a tudomány=racionalitás.Akkor mi van az irracionális számokkal?
2013. okt. 9. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit jelent neked az irracionalitás.

Az alkérdés amúgy értelmetlen.

2013. okt. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Oszt még a transzcendens számok! Az má tiszta misztika!
2013. okt. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vree ***** válasza:
A számoknak életmódja van?
2013. okt. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A matematikában a racionális számok felírhatók két egész szám hányadosaként. Itt mást jelent a ratio (arány), mint a ráció. Az irracionális számok nem írhatók fel egész számok hányadosaként.

Kifejtenéd bővebben a kérdésed második felét?

2013. okt. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A kvaterniók jellemfejlődésével sajnos nem tudunk mit kezdeni, az emberekével ellentétben, így szerintem arra nagyobb figyelmet kéne fordítani, mint a másikra. Például foglalkozhatnánk többet a közoktatással, ami az ilyen értelmes kérdéseket gyorsan eloszlatná, többek között.
2013. okt. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Makoscsiga ***** válasza:
Kérdező! Légyszi, mesélj nekünk a számok életéről!!
2013. okt. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tisztàban vagyok a fogalmakkal.de miért nevezzûk ugyanûgy ezt a szàmtîpust.mint adott esetben nevetségesnek tartott életmôdot
2013. okt. 10. 19:20
 8/10 Makoscsiga ***** válasza:
Nanemár! A racionális számok nevüket onnan kapták, hogy felírhatók két szám hányadosaként (ratio). Azok a számok, amik meg nem, nyilvánvalóan irracionálisok.
2013. okt. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy latin szót vettünk át két különböző jelentéssel. Ahogy az orvostudományban és a matematikában is mást jelent a szinusz.
2013. okt. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Erre voltam kíváncsi.Az ember legyen nyitott,kérdezzen..de hogyan,ha elveszik tőle a kedvét?
2013. okt. 11. 14:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!