Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A nyelvtan tanárom jegyre...

A nyelvtan tanárom jegyre adott 2 fogalmazást:D az elsőnek a címe éneklő tigrissárkány:D a másodiknak sanyi szerencsét próbál, van ötletetek?

Figyelt kérdés
ez nem tom hogy jutott eszébe de nem tudtok valami ötletet?

2013. okt. 10. 18:27
 1/1 anonim válasza:

Nem tudom, hogy van-e valami megkötés, de szerintem ereszd el a fantáziád! A második például lehetne egy népmese és a mai világ keveréke. PL: Hol volt, hol nem volt.... Volt egyszer egy (gazdag) ember, akinek a fiai nagyon buták voltak. Az apjuk szerette volna tudni, hogy hogy boldogulnak a pénze nélkül, ezért szerencsét próbálni küldte őket. .... Végül Sanyi rátalált az Üvegtigrisre az út szélén.

Gondold tovább :) Vagy lehet, az előzőek mintáján: Hol volt, hol nem volt, az Óperenciás tengeren is túl. .... Volt egyszer egy szegény legény, akinek a fiai segíteni akartak apjukon, ezért szerencsét próbálni mentek. Először a legkisebb fiú hagyta el az családi fészket, majd a középső fiú, végül a legidősebb, Sanyi. Sanyinak nehéz a dolga a mai világban, felnőttként. ... Amint Sanyi megkereste a pénzt, és haza indult, meglátott egy kocsmát. Betért, és az össze megkeresett pénzt elitta. ... Nem mert hazamenni amikor kijózanodott, ezért az út menti kocsmában maradt. Egy nap a kocsmáros ivóversenyt rendezett... Sanyi boldogan ment haza a két tucat borral, amit nyert.

Vagy lehet a történet egy sima népmese is, vagy esetleg egy történet a lottózásról és a lottózás függőségéről.

Az első például lehetne egy erdei X-faktor, vagy Csillag születik. Az állatok énekversenyt rendeznek. Énekel a nyuszika.... Amikor már mindenki azt hitte, hogy a brékelő teknős megnyeri a versenyt, amikor megjelent egy sárkány. Mutatkozz be kérlek- szólt Uhu, a zsűri egyik tagja. ( és akkor itt pl egybe is vonhatod a két történetet, ilyen címen: Az éneklő tigrissárkány, avagy Sanyi szerencsét próbál, bár nem hiszem, hogy megengedett, de vicces lenne) Sanyi vagyok, és tigrissárkány vagyok. És milyen produkcióval készültél? Énekelni fogok. ... Annyira beleélte magát a hatalmas sárkány az éneklésbe, hogy a csíkjai is beleremegtek....

De ez a történet is lehetne népmeséhez hasonló. A sárkány az erdőbe él, mindenkit megijeszt a hangos énekével. A sárkány csak akkor hal meg, ha valaki szebben/hangosabban/rosszabbul énekel nála. ...

Remélem tudtam segíteni :)

2013. nov. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!