Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A citromsavciklus ábrája...

Macamaci kérdése:

A citromsavciklus ábrája kellene egyszerűbben, vlki tud segíteni? Ecdl-ből kell elkészítenem mi hamarabb de neten nagyon bonyolult ábrák vannak

Figyelt kérdés
2013. okt. 11. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Így nehéz teljesíteni a kérést. Természetesen vannak különböző bonyolultságú ábrák, de ha esetleg megmutatnád azt, ami szerinted a legegyszerűbb, de még mindig bonyolult, az sokat segítene. Van olyan ábra, amin a citromsav-ciklus csak egy karika.


Az se ártana, ha elmondanád, hogy pontosan mit kell egyszerűsíteni. A kör állomásainak számát, nevét a szereplő intermedierek képletét, vagy mégis mit? Jó, hogy ECDL, de mégis milyen program, mik a követelmények, stb.


Nagyon jó lenne, ha lényegtelen információk helyett képes lennél a feladat pontos specifikációjára, mert ez így teljesíthetetlen.

2013. okt. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sztem nem kell leugatni a másikat...power point-ba kell elkészitenem,és csak annyit mondtak,hogy a citromsavciklust,azért vlmi egyszerübb kell mert a tanár nem az ábrára kiváncsi hanem arra hogy ki milyennek tudja megcsinálni.Lehet smart arttal is csinálnunk vagy csak sima efekttekkel.
2013. okt. 11. 12:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ugattalak le, hanem pontosításra kértelek. Szívességet akartam neked tenni, keresni neked egy jó képet, de most már nincs hozzá kedvem. Neked lett volna jó, mert történetesen biológus vagyok, így el is tudtam volna magyarázni, hogy mit látsz és hogyan lehet leegyszerűsíteni.


Szerintem az, hogy egy általános jó tanácsot adok, az még nem leugatás. Szerintem ha lenyesnél egy kicsit az egódból, akkor rögtön látnád, hogy igazam van: az emberek körülötted nem gondolatolvasók, és nagyon-nagyon sokat profitálhatsz abból, ha megtanulsz úgy kérdezni, hogy a kérdést nem csak te érted. (Meg általában, kommunikálni. Az egyik fontos alapkő például, hogy ha segítséget kapsz, az neked az érdeked, így ha köszönetképpen beszólogatsz, akkor a segítő fél mégsem fog segíteni...)


Szerintem innentől kezdve próbálkozz saját magad. Minden infó fenn van a neten, olvasd el, hogy mi is az a citromsavciklus, étrsd meg, fogj egy bonyolult ábrát és egyszerűsítsd le a kívánalmaid szerint.

2013. okt. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja...akkor bocsi,hogy én vagyok biológus és nem tudom számodra érthetően leírni azt amiről nekem is fogalmam sincs!Nem a személyiségem jellemzésére kértelek,de azért köszi majd legközelebb figyelembe veszem ha egy kérdést kiírok :-)
2013. okt. 11. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!