Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet érezni azt, hogy gamma...

Mentos kérdése:

Lehet érezni azt, hogy gamma sugárzásnak vagyok kitéve, mármint fáj vagy bizsereg vagy mi?

Figyelt kérdés
Kérem mellőzni a hülye kommenteket, ez csak felvetés

2013. okt. 13. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ki vagy téve neki most is. A hatás - mint mindennél - a mértékétől függ. Van olyan szint, amikor már bizsereg, és olyan is, amikor megégsz (a gamma sugárzás gyakorlatilag energiát ad át a testednek). Amit mindig kapsz, az a háttérsugárzás, és a szervezet jól tudja kezelni, ezért ne mis érzékeled.
2013. okt. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
29%

A herédnél szúr, legalábbis Stalker erre panaszkodott Csernobilban. Ő az aki bejárja belül védőruhában a monstrumot.


Tovább a gamma ritkán is kilövellhet, akár 2 percenként is.

Drágább doziméterek tudják korrekten detektálni: 100ezer fölött és kilóg és csüng csöve.


Jódalapú gyógyszert kell bevenni, becenevén a Radix, Pakson mindenkinél van. Lecserélik a véredet sóra, majd

később vérátömlesztéssel vissza valaki másét.


Miért fontos, hol jártál?

Ha bemész a reaktorba, akkor nem égsz meg mint a filmekben, nem venni észre semmit, esetleg hallod a zizegést. Szóval annyira nem észrevehető. Csernobilba, ha

odasétálsz a reaktorhoz, akkor talán 20 perc múlva elesel,

kb ennyi.


Ha ott vagy amikor épp robban Csernobil, akkor áthúzza a "fejedet a sugárzás" és később is bajod lesz belőle.

2013. okt. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Közvetlenül nem lehet érezni, közvetve meg sorra tapasztalod a sugárbetegség tüneteit, ha elég erős a sugárzás. Hogy pontosan hogy tapasztalod, az természetesen a függ a sugárzás spektrumától is, meg minden. [link]


19:51, ezt a két mondatodat nem értem:

> „Tovább a gamma ritkán is kilövellhet, akár 2 percenként is.

> Drágább doziméterek tudják korrekten detektálni: 100ezer fölött és kilóg és csüng csöve.”


A másik:

> „A herédnél szúr, legalábbis Stalker erre panaszkodott Csernobilban.”

Amennyire én hirtelen utánanéztem, Stalker kitalált személy. Ehhez esetleg valami forrást tudsz mutatni?


> „akkor talán 20 perc múlva elesel, kb ennyi.”

Azért 20 perc alatt hánysz, hasmenésed lesz, és k**va sz**ul érzed magad, mert mindened éget, de igen.


OFF

Még mindig grat a trágárságszűrőhöz, meg bárcsak be tudnátok tartatni a szabályokat!

ON

2013. okt. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom komolyabb mennyiségű gamma-sugárzástól azonnal megég a bőröd a ruha alatt. Azt csak észreveszed.
2013. okt. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Csernobilba, ha odasétálsz a reaktorhoz, akkor talán 20 perc múlva elesel,

kb ennyi. "


Több, mint fél óra a rekator előtt, és még tüsszentenem sem kellett, nem hogy elestem volna.


Amúgy a legtöbb helyen a nagy dózisteljesítményű sugárzáskor a szájban érezhető fémes ízt említik, mint jelenség.

2013. okt. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!