Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Odüsszeia: a tutajkészítés...

Odüsszeia: a tutajkészítés munkafolyamatát valaki letudja nekem írni?

Figyelt kérdés

#Homérosz #Odüsszeia #király tutajkészítése
2013. nov. 3. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
2013. nov. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez viszont érdekes, ajánlom figyelmedbe :)


"Pre-egyiptomi mítoszt vett át tehát Homérosz szinte bizonyosan. Pl. amikor Odüsszeusz tutajt épít, az is szinte pontról pontra megegyezik a nílusi dereglyék leírásával, amit a görögök soha nem alkalmaztak! Odüsszeusz házában pedig "papiruszból" van fonva a kötél.

Mindkét eposzban szerepel az ég csillagállásának leírása. is Egy görög csillagászattörténész ezt nemrég elővette és i.e. 3100 körülire helyezte."


[link]

2013. nov. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2013. nov. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mind ez jó amit írtál.. De nekem nem ez kell.. Hanem a műben készített tutaj munkafolyamata.. Az ahogy elkészítették/te benne..
2013. nov. 3. 19:14
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ötödik ének

2013. nov. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A Tengerész ***** válasza:
Utolsóra. Hehe. Azért kérdező ne vedd komolyan a versben írtakat (attól függetlenül, hogy elég semmitmondó), egy versfordító a rímekre és a szótagszámra figyel, meg, hogy jól hangzzon az egész és nem a "technológiára". De. Én állítom, hogy tutajt az emberiség fennállása óta csak egyféleképpen készítettek. Szálfatörzseket egymás mellé fektettek, majd a végeikhez közel egyet-egyet keresztbe és jól összekötözték a hosszantiakkal. Ennyi.
2013. nov. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

@a Tengerész:


Pedig az van leírva az Odüsszeia-ban, mint amit te is írtál. :-)


"Húsz törzset vágott ki, s a fejszével lefaragta

ágaikat, legyalulta tudón, csaptatta zsinórral.

S fúrókat hordott ki Kalüpszó, isteni asszony:

s ő egymáshoz is illesztette, kifúrva, a fákat,

s összeerősítette eresztékkel, cövekekkel.

Mint amilyen szélesre keríti az ács a teherrel

járó bárka erős derekát, mert érti a dolgát,

jó tutaját ugyaníly szélesre faragta Odüsszeusz.

Bordákat tett rá, támasztván sűrü cölöppel,

végre keresztbe gerendákkal befejezte a munkát.

Árbocot állított bele és a vitorlarudat, mely

jól odaillett, és hogy irányíthassa, a kormányt.

Fűzfonadékkal az oldalait körül is keritette

oltalmul habok ellen; s lombot szórt a tutajra."

2013. nov. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia, Dink! Végre egy értelmes kérdés? méghozzá az egyik vesszőparipámról... :-) Pár éve kért egy fiatal kollégám olvasónaplót az Odüsszeiáról. A kérdésedre látom már jött válasz, de ha tudod használni, megpróbálom idekattintani az olvasónaplót, használd egészséggel, ha még nem futottál ki az időből. nem biztos, hogy a botkezemmel sikerül elküldenem az anyagot, de ha jelzel ezen a címen, akkor gmailben talán hagyja magát. Jó egészséget: Fábián Feri

Bocs, Dink! az írás nem adja könnyen magát, elég amatőr vagyok még. Nem merek kísérletezni vele, föl is akasztanám magam, ha valahogy a semmibe kattintanám vissza, életem egyik kedvenc munkája. Marad a gmailos küldés, azzal már ment a lányaimnak is.

2013. nov. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hopp, az olvasónaplóhoz még a címem sem árt: tonuzoba2@gmail.com
2013. nov. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!