Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik nagyvárosban alapította...

Melyik nagyvárosban alapította meg Thomas Edison még ugyanabban az évben az Edison Electric Light Company nevű céget, amely a város közvilágításának kiépítését tűzte ki célul? a) New York b) Chicago c) San Francisco

Figyelt kérdés
2013. nov. 4. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
"1878, Edison formed the Edison Electric Light Company in New York City"
2013. nov. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 doracell ***** válasza:

Szerintem New York, de a neve nem Edison Illuminating Company volt?


'On December 17, 1880, Edison founded the Edison Illuminating Company. The company established the first investor-owned electric utility in 1882 on Pearl Street Station, New York City.'

Innen:

[link]


Illetve itt is, [link]

'The Edison Illuminating Company was established by Thomas Edison on December 17, 1880, to construct electrical generating stations, initially in New York City. The company was the prototype for other local illuminating companies that were established in the United States during the 1880s.'


Kerestem magyarul is, de valamely sötét okból nem találtam, béna vagyok.

2013. nov. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 doracell ***** válasza:
Na, addig keresgéltem magyar verziót, hogy megelőztek :)
2013. nov. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 doracell ***** válasza:
És egyébként az elsőnek van igaza...
2013. nov. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

doracell válaszára:


A kérdés az "Edison Electric Light Company" nevű cégről szól!

Miért kell okosabbnak lenni, amikor nem muszáj?

2013. nov. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 doracell ***** válasza:

1. Leírtam, hogy az elsőnek volt igaza. Szerkeszteni utólag nem tudom, amit írtam. Szerinted mit tehetek még?

2. Csak az nem téved ill. hibázik, aki nem csinál semmit. Így jártam.

3. Nem okosabb akartam lenni, hanem - mint írtam is - béna voltam, valószínűleg az első válaszoló jól keresett, én meg nem.

4. Kérdés formájában írtam, amit írtam, éppen azért, mert egyáltalán nem voltam benne biztos, hogy nem én tévedek.

5. Mikor megnyitottam a kérdést, még nem volt válasz. Megpróbáltam utánanézni, ügyetlen voltam, ennyi.

2013. nov. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. nov. 4. 12:57
 8/8 anonim válasza:
a,
2014. márc. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!