Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Indítsunk egy fórumot, amiben...

Indítsunk egy fórumot, amiben mindenki kérdezhet helyesírással kapcsolatos dolgokat! Hm?

Figyelt kérdés
Nem szégyen kérdezni, de a saját nyelvedet hibásan ismerni és használni az!
2009. nov. 17. 00:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az bizony sokaknál(sokunknál) indokolt lenne ezen az oldalon. A baj ott van, hogy kétségeik sincsenek - ergo: nem kérdeznének.
2009. nov. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Az előbbi válaszolóval egyetértek,mert aki helytelenül ír,az azt érzi helyesnek.Párom diplomás ember,de a helyesírása förtelmes/-az érdekes dolog,hogy jutott el így a diplomáig...-/.Ő gyerekkorában diszlexiás hajlamokat mutatott,lehet,hogy innen ered a rossz helyesírás.
2009. nov. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

indiccsunk


( :D )

2009. nov. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem helyesírás kérdése, de helye van itt. Mikor "bocsát" és mikor "bocsájt".

Elbocsát és megbocsájt? Sokan nem így használják. Sokszor én is megtévedek. Most is?:)

2009. nov. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az előzőhöz: akkor nem jó a "bocsáss meg nekem" sem.
2009. nov. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan software-t kéne erre az oldalra telepíteni, ami jelzi a hibákat, majd rákattintva kérésre meg is magyarázza, miért is az a helyes. Érdekes dolgok születnének...:)
2009. nov. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 thedani válasza:
69%

Hát ki nem javítja, de jelzi ha hibás egy szó, szóval mindenki szépen ki tudná javítani az írását, csak az a gond hogy a mai fiatalság sz@arik bele. Egyszerűen már nem érték ha valakinek jó a helyesírása, ha jól tanul vagy bármi szellemi kiemelkedés. Félek nem lesz több Puskás Tivadar és Neumann János, elhülyülünk mi is mint az amerikaiak. Pedig mi magyarok erről voltunk híresek, az eszünkről. De bocs hogy kicsit eltértem a témától :)

21\F

2009. nov. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10:13 - A Firefox böngészőbe van ilyen telepítve, csak nem mindenki használja ezt. De sok szót még ez is hibásan jelez, amit nem ismer, mert idegen szó, nem magyar, sőt, a kötőjeles toldalékokat, a pontozott rövidítéseket is hibásan jelzi, pedig nem hibás. Nincs tökéletes program. A Word szövegszerkesztőben is ott a helyesírás ellenőrző, annál ugyanezeket a tökéletlenségeket megfigyeltem.
2009. nov. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A tudomány rovatban van helyesírás alrovat, pont azért, hogy feltehessék a helyesírással kapcsolatos kérdéseket. Minek ahhoz fórumot nyitni? Mellesleg a készítők írták már, hogy ezt az oldalt nem fórumnak szánták.
2009. nov. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem tudod, mi a fura? Elvileg a kérdések átmennek egy rostán, és mielőtt nem ellenőrizték, van egy jelentési lehetőség, ha probléma van a kérdéssel, ellenőrzés után meg ez a lehetőség eltűnik, és bent maradnak helyesírásilag kifogásolható kérdések is, tudom, lehet e-mailben is jelenteni, de nem igazán értem, hogy ennyire figyelmetlenek lennének, akik ellenőrzik, vagy ennyire rossz az ő helyesírásuk is?
2009. nov. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!