Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a legkönnyebben...

Hogyan lehet a legkönnyebben tanulni?

Figyelt kérdés
Olyan válaszokat várok, hogy például tanuljak este, vagy reggel, házi után vagy előtt. Nem kérek negatív kommenteket ;)).

2013. nov. 12. 20:02
1 2
 11/11 Bécs P válasza:

Én ezt nem kötném napszakhoz, ez egyénfüggő. Ha te reggeli típus vagy, akkor reggel jobban tudsz koncentrálni, ha köztes/esti, akkor késő délután, este.

Este egyébként abból a szempontból lehet még jó, mert alvás alatt (is) kerül át az információ a rövid távú memóriából a hosszúba.


A fent leírt modalitásokat én leegyszerűsíteném arra, hogy minél több érzékszervi csatornán keresztül viszed be az információt, annál erőteljesebben megtapad (látás, hallás, stb.)


A másik, amiről sokat beszélnek, az a tesztelési hatás. Az olvasás kb. 20% legyen, mert valójában a felidézés során tanulunk. Azaz, minél többet függetleníted magad a könyvektől, és próbálod előhívni az információt, annál jobban megtapad. Vagy csinálj teszteket magadnak.


A másik szerintem jó módszer, ha elmagyarázod magadnak. Ott hamar kiderül, hogy érted-e az anyagot, ha pl. valaki visszakérdez, mert nem ért valamit. Ha nem tudod elmagyarázni úgy, hogy megértse, lehet, hogy te sem érted. Amit viszont értünk, az sokkal jobban megmarad.


Fontos az is, hogy egyszerre kevesebbet, tartasz kis pihenőz (ilyenkor információval ne foglalkozz), és utána még szánsz rá időt, és ne 1 nap alatt 100 oldalt, hanem mondjuk 5 nap alatt.


A testmozgás még szintén segít, pl. a futás, fokozza a vérátáramlást, a kognitív funkciókra jó hatással van, továbbá, a BDNF szintjét is növeli, ami központi faktor az új hálózatok kiépítésében.


Szerintem a többi már egyéni, valaki jegyzetel (én lusta voltam mindig hozzá). Ez ugyan lassú, de közben az anyag felét megtanulod, ha odafigyelsz, meg muszáj vagy a lényeget kiemelni, ahhoz pedig fel kell dolgoznod az anyagot, tehát valójában írás közben is tanulsz, ha nem mechanikusan csinálod. De fel is veheted a tananyagot, és hallgathatod, vagy más forrásokból is utánanézel, esetleg videót is nézel, stb., jobban megmarad. De 1 órás etapoknál többet ne tarts.


És természetesen van egy halom technika, ami kevésbé a megértést segítik, inkább a memorizálásban segítenek, ha nehezebben megy.


Ami még segíthet, ha megpróbálod a gyakorlati relevanciáját elképzelni, gondolkodni rajta, meg a jelentőségén a tanultaknak, illetve, összefüggéseiben rátekinteni az anyagra, globálisan is. Mi az egész lényege, miből mi adódik, és ebből mi következik, miért így van, stb.

2023. szept. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!