Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jó fizikások! Mit csináljak?

Jó fizikások! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Azt a feladatot kaptuk, hogy egy tojást olyan anygaokkal kell bevonni stb... hogy ha a 4. emeletről ledobjuk ne törjön szét! addig eljutottam hogy kéne egy ejtő ernyő szerű dolog,mondjuk egy zacskó,amibe egy lyukat vágnék....

de ezt sem tudom,hogy jó-e ...kérlek segítsetek,mert tényleg nagyon fontos, ha eltörik a tojás rossz jegyet kapok,és nem állok jól ebből a tantárgyból!segítsetek!!



2013. nov. 15. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Valami puha, könnyen deformálható anyagba kell bugyolálni.

Vattát körétekerhetnél több rétegben, nem összetömörítve.


Magát a tojást bevonhatod epokitt (kétkomponensű) ragasztóval, amibe aztán gézt nyomsz. Ez majdnem olyan lesz, mint egy üvegszálas műgyanta tok.


Az ejtőernyő jó ötlet.

2013. nov. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel, én még arra gondoltam, hogy talán szivacsból készíthetnél a tojásnak egy vastag tokot, de nem vagyok benne biztos, hogy ez működik.Vagy talán rászoríthatnál rengeteg befőttes gumit, csalók azt nem tudom, hogy a tojás héja kibírná-e a szorítást.

Ha eszembe jut még valami, írok.

2013. nov. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Olyan anyag kellene, ami nagyobb sűrűségű, lelassítja de nem töri össze rövid távon.

Én egy doboz zsírba tenném, esetleg valami nagyonpuha gumit lehet megpróbálni.

Ezen kívül felszerelheted valami szárnyszerűvel is, hiszen ha már kicsit is ferdén száll akkor kisebb sebességgel érkezik függőlegesen.

2013. nov. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

még valaki?? írjatok!!

2013. nov. 15. 21:49
 5/10 anonim ***** válasza:
buborékfóliával tekerd be bőségesen
2013. nov. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még arra gondoltam, hogy tömj ki valamilyen dobozkát szivaccsal, vattával, iporkával, vagy valami hasonlóval, és abba tedd a tojást.szerintem ha eléggé kitömöd, akkor a tojás nem fog tudni mozogni a dobozban, és nem fogja akkora erőhatás érni, hogy eltörjön.
2013. nov. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A tojást egy A5-ös pufis borítékba, ezt egy A4-esbe tenném, majd rákötnék pár héliumos lufit,

és így engedném le. Tuti biztos.

2013. nov. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ja, mert a héliumos lufival valószínű, hogy lefelé fog menni.... :D
2013. nov. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, kb 2 lufit még lehúz.

A lufi és a tojás nagyságától függően.

2013. nov. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 2xSü ***** válasza:

Mitől törik össze a tojás? A rá ható erőtől. Mitől függ az erő? Az F = m*a képlettől. A tojás tömegén nem tudsz változtatni, így marad a gyorsulás.


Az egyik amivel játszani lehet, az a végsebesség. Ha ez kisebb, akkor kisebb gyorsulást kell elszenvednie. Itt jön az ejtőernyő, a lufi, stb… De ez önmagában valószínű, hogy nem lesz elég.


A másik amitől függ a gyorsulás, hogy a földet éréskori sebességet mekkora úton kell nullára csökkenteni. Ez szerintem sokkal érdekesebb és fontosabb kérdés. Én fognék egy köbmétert szivacsot, beletenném a tojást, aztán hadd szóljon.

2013. nov. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!