Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a zsenik...

Miért mondják, hogy a zsenik hamar meghalnak?

Figyelt kérdés
zseni, okos, betegség, rendellenesség,halál

2013. nov. 15. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Én zseni vagyok és már meg is haltam
2013. nov. 16. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%
Azér halunk meg idejekorán, mer sokan féltékenyek ránk osztat kiírtanak minket
2013. nov. 16. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért, a zsenik hamar meghalnak?

G.

2013. nov. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Egyrészt úgy gondolják némely egyszerű lelkek, hogy Isten(vagy bármely egyéb regnáló entitás) által az embereknek juttatott testi és szellemi javak egyenlően vannak elosztva, akinek az egyikből túl sok jutott az a másikból szenved hiányt.


Ezért hülye a nagymellű szőke plázacica és nyáladzó zsírgombóc, vagy pálcikaember akinek több esze van a kelleténél. Másrészt a híres (és ezesetben zseniális) emberek élete jobban van dokumentálva, többet is tudunk rólunk, mint az átlagemberről ezért a betegségek meg bármi egyebek is eléggé felülprezentáltak az akkor társadalmi átlaghoz képest.

Valamint nem veszik figyelembe a kor körülményeit, az agresszívabb intrikát és versengést, a nagyságrendekkel fejletlenebb orvostudomány stb., ezért úgy gondolják, hogy a 35-40 évesen elhalálozott zsenipalánta rendkívüli, pedig abban a korban nem volt túlzottan meglepő egy ember halála értelmi képességeitől függetlenül.

2013. nov. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:

Hawking még megvan, pedig minden reális orvosi jóslat szerint meg kellett volna halnia vagy húsz éve. Einstein sem éppen tiniként halt meg. Elon Musk köszöni, jól van.

Győzike gyengélkedik.

2014. febr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Béca válasza:
A zsenik mindig rájönnek valamire, vagy kitalálnak valami újat. Az ilyen dolgokat pedig nem nagyon szereti az elit.
2014. ápr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ezek az emberek általában kitalálnak vmi olyan technikai újítást, amely például csökkentené a kőolaj eladást, és ez nem érné meg a kőolajbiznisznek, úgyhogy szépen elteszik láb alól...
2014. ápr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mert ha én kitalálok valami nagyot, akkor a pincében rejtegetem, ahelyett, hogy levédetném és azzal a lendülettel meggazdagodnék belőle.

Szánalmas összeesküvés-elmélet, megint.

G.

2014. ápr. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
amikor szárnyalni akarsz, de adónyomtatványokat kell kitölteni a mindennapi túléléshez, vagy korlátolt barmok hülyeségeit kell lenyelned, az nem egészséges. sokan nem tudják elviselni a lét könnyűségét és kinyírják magukat gyorsan vagy lassabban szerekkel. 25 fölött csökken a kreativitás, akit eddig azért csodáltak, amiket létrehozott és többet nem jön az ihlet, és nem akar elmenni gyárba melózni, na azok pl a fiatalon túladagolt rockzenészek, mert a szerek sem segítenek. meg sokaknál társul a zsenialitás elmebetegséggel, vagy más bajokkal
2015. jún. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!