Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan működött és hogyan...

Hogyan működött és hogyan használták a kanyarpuskát az 1 világháboú idejében?

Figyelt kérdés

mindenhol kerestem de nem találtam sehol,töri órára kell kiselőadásnak sűrgősen!A válaszokat előre is köszönöm:)



üdv.:egy.csaj


2013. nov. 22. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
A 90°-os, vagy a 180°-os érdekel? Mert nem mindegy!
2013. nov. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kanyarpuska lényege az, hogy a használója teljes védelemből tüzelhessen az ellenségre. A WW2-ben ez elég elvetélt terv volt, ugyanis a puskacső hajlításával szerették volna megoldani, viszont ennek jóval hátránya volt, mint előnye. A csőtorkolati energia csökkent, ugyanis a kanyarban megnövekedett a súrlódás. A fegyver élettartama csökkent, ugyanis a lövedéket a csőfal vezette meg, ami nagy kopást okozott.

Napjainkban ezek a fegyverek elektronikusan vannak vezérelve, kamerás célzórendszerrel és a lövedék egyenes csövón megy ki. Alkalmazása nem elterjedt, a viszonylag kevésszer alkalmazható helyzetek, a nagyobb gyártási költségek és a nagyobb meghibásodási lehetőségek miatt...

Modern (izraeli-amerikai) kanyarpuska:

[link]

2013. nov. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1 válaszolo: nem tudom nem monták vsak h mutasam be h mukodott egz szimpla kanyar puska...

2valoszolo:koszonom a valasz

2013. nov. 23. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!