Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Orvos-mentős szeretnék lenni....

Orvos-mentős szeretnék lenni. Adtok pár infót?

Figyelt kérdés

legjobban orvosok,hallgatók,mentősök válaszát várom:)


5éve mentős szeretnék lenni 16 /L vagyok.Eü.be járok de gimnáziumi részbe tehát csak jövöre tudom felvenni a bioszt amiből mindneképp emeltszintezem.

ami érdekel: mennyire kemény a semmelweis?felvesznek -e egyáltalán egy lányt 4-5 átlaggal.Mennyire birnám? stbstb


köszönöm előre is...egy mentő rajongó:P


2009. nov. 20. 19:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mentőzéshez elég egy kétéves okj is.

Orvosi meg hát nehéz:) Mondjuk én Szegedre járok, nem a Semmelweisre, de orvosik között nem nagyon van különbség.

Ha jól megírod az érettségit, akkor bekerülhetsz persze, a ponthatárokat felvi.hu-n meg tudod nézni.

(összehasonlításképp: 90%os emelt biosz és 90%-os közép kémia/fizika, plusz egy középfokú nyelvvizsga is csak 435 pont. Úgy emlékszem idén 438 volt a határ SOTÉra. Persze vidéken alacsonyabb a ponthatár:)

Azt így nem tudom mennyire bírnád,hiszen nem ismerlek. De már így első évben rengeteget kell tanulni, de szerintem ha bekerülsz és tényleg ennyire szeretnéd, vhogy csak megcsinálod:)

De ha úgy érzed nem bírnád az orvosit, próbáld meg az okj-s képzést.

Viszont arra számíts, h első órán azt fogják mondani, h a lányok vagy húzzanak haza, vagy felejtsék el, h valaha is lányok voltak:S

2009. nov. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Jobban jársz ha nem leszel az.Nem sértésnek szánom,hidd el sem anyagilag sem erkölcsileg nincs megbecsülve a mentős.
2009. nov. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

első: köszönöm az infót..igyekezni fogok:)


második: már pedig az leszek:P én erre születtem úgy érzem,hogy embereken segitsek és nem a pénzért :)

2009. nov. 20. 20:55
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Ez a jó hozzáállás!:) Remélem sikerül megvalósítani amit szeretnél:)
2009. nov. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Annyit még kérdezhetnék Tőled hogy lány vagy e vagy fiú? és hogy megy eddig? milyen orvos szeretnél lenni?:)

Boncolásokat hogy bírod?

2009. nov. 20. 21:06
 6/15 anonim válasza:
"nem a pénzért" ...ilyet is csak az mond aki nem igen dolgozott még 1 percet se ... amúgy hajrá, persze, próbáld meg, veszíteni nem fogsz vele :)
2009. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
ilyet pedig csak olyan ír akibe nincs tul sok emberi érzés vagy mondjuk kedvesebben..nem való orvosnak..
2009. nov. 20. 21:21
 8/15 anonim ***** válasza:

Lány vagyok. Eddig (lekopogom) egész jól megy:) Még nagy a lendület:DD Bár a vizsgaidőszaktól már előre félek:S

Boncolások meg hát...mindig nagyon kíváncsi voltam, milyen lehet, azt vártam a legjobban az egyetemen:D De azért előtte reggel olyan pánikban voltam...(mikor még nem mentünk be a terembe), nagyon ijedt képet vághattam:D Féltem h elájulok, vagy elsírom magam vagy összeesek vagy akármi. De persze nem volt semmi gáz:) Először egy picit fura volt (meg szokni kellett a szagot). De mikor elkezdtük boncolni, akkor már a feladatra figyeltem:) Érdekes nagyon...nem minden olyan, ahogy az ember elképzeli:)

2009. nov. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
én nem is mondtam egy szóval se hogy orvos akarok lenni, és nem akartalak megbántani, csak szólok hogy a hősiességből nem fogsz ám megélni ... amúgy van jó pár orvos cimborám, és volt szerencsém látni hogy mi megy a vizsga időszak alatt... nos tessék felkötni a bugyogót, sok sikert :)
2009. nov. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaidoat,sok sikert a vizsgákhoz:)


--


értem értem köszii:)

2009. nov. 20. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!