Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A víz sűrűsége egy bizonyos...

A víz sűrűsége egy bizonyos erővel való becsapódáskor tud olyan is lenni, mint a betoné. Kérdésem; mekkora lehet ez az erő, mekkora ez a magasság, ahonnan leugorva már képtelenség túlélni a becsapódást?

Figyelt kérdés
2009. nov. 21. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tud. A víz sűrűsége 1000kg/m3 (4 Celsius fokon). Valamennyit változik hőmérséklet és nyomás változásával, de ez minimális. Betoné összetételtől függően 1800-2500kg/m3. Mindkettő erőtől, magasságtól független.


Ha elég nagy sebességgel érkezel a vízre, tényleg üt a vízfelszín.

2009. nov. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a sűrűségtől, hanem a víz nagyobb ellenállásától van.

Amúgy nem tudom megmondani, de elég sok lehet.

Gondolj csak bele, hogy a magasugrók, szinkronugrók jó tíz-tizenöt méter magasról is leugranak és semmi bajuk nem lesz. Bár gondolom nem kellemes érzés nekik a "becsapódás".

Mondjuk repülőből ejtőernyő nélkül vízbe érkezést se biztos hogy túléled. Sőt, valószínűleg nem.

2009. nov. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogyan érkezel. A víz közegellenállási erőt fejt ki rád. Ez függ a sűrűségétől (ez nem változik), a mozgás sebességétől (Reynolds-számtól függően lineárisan vagy négyzetesen) és az alakodtól. Ha megfigyeled, a műugrók igyekeznek minél áramvonalasabb alakot felvenni a vízbe történő becsapódás előtt, ez a titka, hogy több méter magasból (nem tudom fejből, milyen magasságokból ugranak) is sérülés nélkül ússzák meg a dolgot - sőt, ha elég ügyesek, nem is csobban nagyot a víz. Ám ha ugyanekkora magasságról "seggest" ugranának... Nos, ott inkább a mentőknek lenne dolguk, mint a pontozóbíráknak.
2009. nov. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

50 méterröl igen nagyot csap ha onnan ugrassz nem fejest akkor saját erődből nem jössz ki.Egyszer leugrott 48 méterről egy műugró (Újvári László) azt mondta hogy 50méteről már akkorát üt a víz,hogy nem biztos ,hogy túléli.

Tehát 50méternél több a biztos.Pont akkora mint a betoné soha nem lessz a víz sürüsége mert nem beton.Hülyén fogalmaztál.

2009. nov. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tényleg hülyén kérdeztem =). Arra gondoltam, hogy ha túl magasról csapódsz bele a vízbe, olyan mint ha betonra érkeznél. Tehát - az előző válaszból konstatálva - 50 m magasság fölött úgy összetörnéd magad mint ha betonra csapódnál. Vagy ha ennél még nem is következik be az, amit már fent említettem, akkor mekkora lehet az a magasság?
2009. nov. 22. 17:02
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez a videó volt a kérdésem alapja:

[link]

2009. nov. 22. 17:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezen a videón az esés ideje kevesebb mint 2 mp. A magasság ennek megfelelően nem több 20m-nél. Onnan leugorva azért elég nagyot üt a víz, de helyes testtartással simán megúszható sérülés nélkül is. Az már más kérdés, hogy mennyire volt helyes a testtartásuk, és az egyéb körülményeket se ismerjük. (italosság, hőmérsékletek, stb).
2009. nov. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!