Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A netánból és az oxigénből...

Tamas2000 kérdése:

A netánból és az oxigénből lehet valamilyen módon alcoholt csinálni?

Figyelt kérdés
Az ötlet onan jött hogy az alcohol képlete coh4 a metáné pedig ch4 ha egy oxigén atomot odatudnák ilezsteni akol alcoholt kapnák de az abaj hogy kéne csinálni mert az oxigén reakcióba lép a hidrogénnel.

2013. dec. 14. 08:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt már volt róla szó:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


Illetve:

"Az etil-alkoholt főként a kőolajpárlatok hőbontásából származó etilénből állítják elő (régen a metánból (földgázból) előállított acetilénből is)."

[link]

2013. dec. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nekem sima alcohol kell nem etial-alcohol.
2013. dec. 15. 09:10
 3/5 anonim ***** válasza:

"Síma alcohol" nincs:

"Az alkoholok egy vagy több hidroxilcsoportot (-OH) tartalmazó szerves vegyületek."

[link]


Az az "alcohol" amit az emberek fogyasztanak, az az etil-alkohol.

2013. dec. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az általad emlehgetett COH4 - pontosabban a CH3OH - a metanol, de arra a #1-es hozzászólásomban írtam hivatkozást:

"Hát egy egyenlettől nem lesz belőle alkohol, de gondolom erre gondoltál:

CH4 + H2O(g) = CO + 3 H2 "

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


"Ipari szempontból fontos reakciója a vízgőzzel való reakció (Ni katalizátor és magas hőmérséklet):

CH4 + H2O(g) = CO + 3H2


A CO-H2 bármilyen arányú elegye a szintézisgáz.

...

Vízgőzzel való reakciójakor (1000 °C, nikkel katalizátor jelenlétében) keletkezik a szintézisgáz (CO és H2 bármilyen arányú elegye), melyből sok fontos szerves vegyületet pl.: metil-alkoholt vagy metanalt állíthatnak elő, ezért fontos vegyipari alapanyag."

[link]


"Korábban a fa lepárlásával (pirolízissel és desztillálással) nyerték, de ma már legtöbbször szén-monoxidból és hidrogénből állítják elő katalizátor jelenlétében (a szén-monoxid és hidrogén gáz keverékét szintézisgáznak nevezzük)."

[link]


Szóval a metánból előszőr szintézisgázt - szén-monoxid és hidrogén keverékét - állítják elő, majd abból a metanolt.


Bár lehet direkt átalakítást végezni, de az kicsit bonyolult, katalizátor kell hozzá:

"The direct catalytic conversion of methane to methanol using Cu-zeolites or other catalysts is an alternative process for the efficient production of methanol."

[link]


Itt például wolfram-oxidot írnak katalizátorként:

[link]

2013. dec. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
látam egy kémia könyvet amiben ez volt írva alcxohol képlete C2H6OH én eből ez feltételztem C2+3 H2O+ 2 H2= C2H6OH+2 H2O
2013. dec. 15. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!