Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egyenletmegoldáshoz kellene...

Egyenletmegoldáshoz kellene sürgősen segítség, segitenétek nekem?

Figyelt kérdés
elvileg egyszerű...nekem nem megy. aki rámszánná az időt hogy levezesse, annak nagyon meg köszönném:D az a másik nagy baj hogy nemtudom hogykell irni gépen törtvonalat vagy pl négyzet számot:D ugyhogy leirom ahogy kikéne mondani:DD kis pluszmeló igy valakinek mire felirja de hátha valami matekos unatkozik:D 3b+2(ezalatt törtvonal,és alá a nevezőbe:2b+1 ehez a törthöz hozzáadjuk a következőket:1-4b(<-számláló)törtvonal 2b-1(<-nevező)az egész eddigiböl kivonunk 2b-t a négyzeten,törtvonal és a nevezőbe 4b a négyzeten minusz1.

2013. dec. 20. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:

A legjobb megoldás, ha fotót készítesz a füzetedről, és azt feltöltöd egy nyilvános képmegosztó oldalra, a linket pedig bemásolod ide.

Ennek hiányában itt a törtvonal helyett a / jelet szoktuk használni; a hatványkitevőt ^ jellel jelöljük; a szorzást pedig *-gal, bár az most itt nem szükséges.

Az egyértelműség miatt pedig célszerű zárójeleket használni ott is, ahol különben nem kellene.

Tehát az egyenleted a leírásod alapján így néz ki:

(3b + 2) / (2b + 1) + (1 - 4b) / (2b - 1) - (2b)^2 / (4b)^2 - 1

De elképzelhetőnek tartom, hogy a végét (a kivonásjel után) inkább így gondoltad:

2b^2 / 4b^2 -1

(Két bénégyzet per négy bénégyzet mínusz egy; tehát csak a b-ket emeljük négyzetre; ha itt nincs zárójel a füzetedben, akkor ez a jó.)

Szóval melyik az igazi? :)

2013. dec. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Se magyarul, se matematikául nem tudsz helyesen írni?

Ez lenne a feladat?

[link]

2013. dec. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

(3b+2)/(2b+1)+(1-4b)/(2b-1)-(2b^2-b)/(4b^2-1)

bocsi ha rosszul irtam, már belekavarodtam az előbb, ezt az egyeletet akartam leirni:D

2013. dec. 20. 22:58
 4/7 A kérdező kommentje:
nemtudom hogy miért kell belekötni a helyesírásba... nem tökéletes, de nem ahoz kértem a segítséget!
2013. dec. 20. 23:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Abban én nem is tudok segíteni. Ebben esetleg:

[link]

2013. dec. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm!:) ha időd engedi segitenél még 2egyenletbe? (x+3)/(x+1)-(2x-1)/(x-1)-(x-3)/(x^2-1)


(x^2-4)/(x+3):(x-2)/(x+3)-2

2013. dec. 20. 23:28
 7/7 Tom Benko ***** válasza:

Hm. Mindennél jobb a LaTeX.

Tört: \frac{számláló}{nevező}

Hatvány: alap^{kitevő}

Stb. Megnézni pedig, ha muszáj, akkor a texify.com oldalon lehet.

2013. dec. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!