Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor jön el a...

Szerintetek mikor jön el a 100-1000m -es űrhajók kora?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy az űrben is használni akarják 3d nyomtatási technológiát,és így akár űrállomások,műholdak vagy akár 1km es struktúrák is megépíthetők lesznek.NASA,US army -nek már tervei vannak vele.Akkor nemsokára valóraválhatnak a fúziós hajtómű/erőművek,ezek ugye a mai hidrogén hajtású rakétáknál jóval jobbak.Szerintem az egyetlen probléma az az hogy az emberiség nemfog addig kitartani míg ezek megvalósulnak.
2013. dec. 22. 02:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Azért mert ezekkel a technológiákkal valóra váhatna a más bolygóhoz való utazás és esetleges kolonizálás ami az emberiség túlélését jelentené,mert jelenleg minden jel arra mutat hogy itt rohad el mindenki.Jól mondta Stephen Hawking,az emberiség túlélése attol függ,hogy ki tud-e "rajzani" a világűr végtelenjébe.
2013. dec. 22. 02:56
 2/3 anonim ***** válasza:
Tény, és való, ha az emberiség az erőforrásokat az irányított fúzió, és a kolonizálás megvalósítására költötte volna, akkor ma nem lennének háborúk az energia hordozókért. Helyette most kibányásszuk az összes olajat, hogy a jövőben még csak véletlenül se maradjon műanyag, és gyógyszer alapanyag. Szerintem esélyesebb a Startrek-es forgatókönyv mi szerint lesz egy nagy háború, és az emberiség maradékának lesz csak annyi esze, hogy az űrhajózást, és a tudományt helyezi prioritásba. Kicsit bánom, hogy nem abba a korba születtem amikor szinte bárhova el lehet jutni űrhajókkal. Persze lehetne rosszabb is ha a 3 VH közben születek, és egy poszt apokaliptikus világban növök fel, ahol ünnepnapokon jut brahmin hús az asztalraXD Egyébként a kérdésedhez vissza térve. Szerintem a 3d nyomtatás sem sokkal kifizetődőbb, mint a hagyományos teherszállítás, mivel a nyomtatáshoz szükséges nyersanyagokat ugyan úgy fel kell vinni, és tömegben nem lesz túl nagy különbség a között, hogy a kész ajtót visszük fel, vagy a nyomtatáshoz szükséges nyersanyagokat, legfeljebb a térfogat csökkenhet.
2013. dec. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak halkan megsúgom a "náci" tudósok már kísérleteztek vele.Össze is jött volna nekik,csak hát mindenki azt hitte,hogy az az anyag amijük volt,hogy abból is fegyvert csinálnak.A mai napig nem értik az emberek mire kellett az nekik!Nekem leesett,mert pár dolgot összevontam.Ez a higany volt.Ezzel akarták leküzdeni a gravitációt,nem a rakéta elvvel!
2013. dec. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!