Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 6. osztályos vagyok és a...

6. osztályos vagyok és a szüleim azzal nyaggatnak hogy melyik suliba tanuljak tovább. Két nyelvet tanulok az angolt és a németet. De még én nagyon választani sem tudok közülük ezért kérem a ti segítségeteket. Akkor szerintetek melyik legyen?

Figyelt kérdés
A jegyeim. 3 4 5 . Anyuék azt mondták hogy a két suli közül válasszak.: Táncsics vagy Munkácsi (kaposvár).De szerintem ezek a sulik a jegyeim alapján nehezek lennének nekem.

2013. dec. 28. 20:07
 1/3 Erin-London válasza:
Szia! Tudom, hogy ebben a korban nehéz dönteni, én még 2 évvel később sem igazán tudtam, amikor 8. osztályos voltam (kb. 100 évvel ezelőtt). Neked mihez lenne kedved? Szeretnél gimiben továbbtanulni, vagy inkább szakközépben? A jegyeid nem olyan rosszak, azok alapján egy stabil 4-es tanuló lehetsz. Ha szeretsz tanulni, akkor bátran próbáld meg a gimnáziumot, de ha úgy érzed, hogy a későbbiekben (a középiskola elvégzése után) inkább szeretnél dolgozni, semmint főiskolára vagy egyetemre menni, akkor válassz olyan iskolát, ahol olyan szakmát tanulhatsz, amiben később szeretnél dolgozni. Ha abszolút nincs elképzelésed, akkor pedig kérj tanácsot a szüleidtől vagy olyan pedagógustól, akit szeretsz és megbízol benne, mert ők biztosan segíteni fognak Neked. Sok szerencsét a választásodhoz!
2013. dec. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia . Gimibe szeretnék járni.Azt még nem nagyon tudom hogy mi legyek csak anyunak van pár elképzelése:Közjegyző,ügyvéd,jogász meg ilyenek. De nem hiszem hogy a jegyeim szerint én pl közjegyző lennék mert a matek jegyeim sok 3 kicsit kevesebb 5 és egy 4.
2013. dec. 29. 14:28
 3/3 anonim válasza:
Szia!7.osztályos vagyok,engem is "zaklatnak" már a témával, én a Munkácsyra gondoltam.A jegyeimnek nekem is azok,mint neked/kivéve földrajz,az 2-es/.A Táncsics erősebb suli a tanulás szempontjából.A Munkácsyba biztos felvennének.
2014. jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!