Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 6. -os vagyok és nem megy jól...

6. -os vagyok és nem megy jól a matek hogyan tanuljam meg a szabályokat és hogy hogyan oldjam meg jól a feladatokat?

Figyelt kérdés
Nagyon gyorsan haladunk matekon és nem és úgy érzem hogy nem a jobbik csoportban van a helyem lécci segítsetek.

2013. dec. 29. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Melyik témakörnél tartotok?
2013. dec. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy próbáld meg megérteni "az egészet" minden egyes témakörnél, ez sok-sok gyakorlást jelent; de akkor már nem lesz gond a szabályok megtanulása, ugyanis már nem magolni fogsz. :)


Ha nem megy az értelmezés, akkor marad a magolás; néha az sem baj szerintem, én is jobban örültem, ha értettem, de ha nem ment, hát nem ment...


A legrosszabb esetben majd áttesznek a gyengébb csoportba, és lehet, hogy ott jobban fogod érteni, mert alaposabban magyaráz a tanár, és többet gyakoroltat. :)


Ja, és fejleszd a matematikához szükséges gondolkodási képességeidet: játssz pl. számbarkochbát, memóriajátékot, logikai játékokat. :)

2013. dec. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Geometria most épp a szögekkel foglalkozunk.Én ritkán magolok de ugy szoktam hogy pár feladatot megoldok miután megtanultam a szabályok és ha ad szorgalmit azt mindig megcsinálom csak az a baj hogy általában több mint a fele rossz. =( Meg figyelmetlen is vagyok ezért rossz sok feladatom.Köszii a válaszok .=)
2013. dec. 29. 19:04
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Sokat-sokat gyakorolni. Tényleg sokat. Az majd javít még a figyelmeden is.
2013. dec. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!