Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit szeretnék karácsonyra?...

Mit szeretnék karácsonyra? Fogalmazás. Valaki segítsen fontos!

Figyelt kérdés
valami olyasmire gondoltam hogy nekem nem az ajándék a fontos hanem hogy a család együtt van hogy béke van szeretet stb:) de nem tudom megfogalmazni hosszan nem kell olyan nagyon hosszu de azért ne is legyen rövid:)

2014. jan. 6. 15:58
 1/1 anonim válasza:

Például írhatnál egy történetet arról, hogy karácsony előtt sétálsz az utcán, már este van az üzletek kirakatai kivannak világítva, az emberek sietve mennek el melletted, csomagokkal megpakolva, mindenki megy valahová, mindenkit vár valaki, de egyszer csak észreveszel egy hajléktalan embert egy kapualjban. Hirtelen meggyorsítod lépteidet, elmész mellette, te sem érted miért, hiszen már számtalanszor láttál hajléktalanokat. Hazaérsz, otthon már áll a fa, a családtagok még sürögnek-forognak gyertyagyújtás előtt.

Lassan minden elkészül, körbeálljátok a fát, eléneklitek a mennyből az angyalt mindenki örül az ajándékának. És akkor eszedbe jut az az ember, aki egyedül ült a kapuban. Látod magad mellett a boldog arcokat és úgy érzed te is boldog vagy mert nem vagy egyedül. Itthon vagy, biztonságban vagy. De valami nem hagy nyugodni. Elmondod a többieknek, hogy mit érzel és hogy tenni szeretnél valamit érte. Másnap a családdal lementek pár zsíros kenyérrel és teával és boldog karácsonyt kívántok a hajléktalannak.


Szólhat a történet idős szomszédról,vagy rokonról is, csak legyen érzékelhető a kontraszt az egyedüllét és az összegyűlt család között.

2014. jan. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!