Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Betöltött életév?

Betöltött életév?

Figyelt kérdés
Én 15-éves vagyok májusban leszek 16 betöltöttem már a 15 -öt?

2014. jan. 7. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt most komolyan kérdezed? :O

Igen, betöltötted, méghozzá a legutóbbi születésnapodon, azaz 2013. május valahanyadikán.

Idén fogod betölteni a 16-ot. (Meglepetés: 2014. május valahanyadikán, pontosan a születésnapodon. :D)

2014. jan. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi gondoltam csak nem voltam biztos benne :D
2014. jan. 7. 14:48
 3/6 BringaManó ***** válasza:

Igen, ne tessék összetéveszteni az időt (mármint az óra-perc-másodpercet) a dátummal (év-hónap-nap): az előbbiben a megkezdett időegységeket jelölik a számok, az utóbbiban a befejezett (betöltött) időegységeket.


Mellesleg ez volt az oka annak is, hogy az ezredforduló 2000 végén, 2001.01.01-re váltáskor volt (bár nyilván sokaknak jó biznisz volt már előző évben is ezt ünnepelni :-).


És ugyanezért van az, hogy az „XY életének 86. évében elhunyt...” gyászjelentéshez „Élt 85 évet” sírkőfelirat tartozik.


De egyébként ezt könnyű belátni (vagy ha később elfelejtednéd, akkor könnyen "rájöhetsz újra"), ha egy picit belegondolsz, mondjuk praktikusan ezeknek a számításoknak az elejébe:

a nap 0 órával kezdődik, csak az első óra vége után írunk mondjuk 1 óra 5 percet (perc, másodperc ugyanígy);

az év viszont elsejével kezdődik, már a nap első pillanatától 1-jét írunk.


Az életkori határoknál általában a betöltött évet adják meg (ha nem jelölik külön, akkor is), de van, amikor odaírják, hogy "feltétel a megkezdett 10. életév", na olyankor kell kapaszkodni agyilag... :-)

2014. jan. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerepcsere. :D


"a dátummal (év-hónap-nap)(...) a befejezett (betöltött) időegységeket"


Az év okay, de például most január 14-e van; sem a januárnak nincs még vége, sem a 14. napnak.

Akkor most hogy is van ez? :O

2014. jan. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BringaManó ***** válasza:

Hát hogy ügyesen összecseréltem őket, köszi, hogy szóltál.

Bocs! :-/


Helyesen:

"ne tessék összetéveszteni az időt (mármint az óra-perc-másodpercet) a dátummal (év-hónap-nap): az előbbiben a befejezett (betöltött) időegységeket jelölik a számok, az utóbbiban a megkezdett időegységeket."


Tehát:

óra-perc-másodperc (00:02:30) - befejezett időegységek

év-hónap-nap (2014.01.14) - megkezdett időegységek


(Az időszámítások elvileg rögtön az 1. évvel kezdődnek, annak is az 1 hónapjának az 1. napjával.)

2014. jan. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Semmi gond, emberek vagyunk; így már jó, köszi. :)


Egyébként meg "Cégünk mindig az Ön rendelkezésére áll, Asszonyom." :DDD

2014. jan. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!