Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudtok olyan gépet mondani...

Tudtok olyan gépet mondani ami változtatható, meghatározott távolságra tart (mágneses mezővel) egy mágnesezhető testet?

Figyelt kérdés

2014. jan. 7. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy üreges nagyobb karika mágnes ami vonzza a tárgyat és a karika közepébe egy kisebb mágnes ami taszítja érdekes mert pont 2 napja láttamilyen videót
2014. jan. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem olyan kéne ahol lehet változtatni a távolságot. Eltudod küldeni mert kisebb átalakítással talán tudok csinálni egyet.
2014. jan. 7. 23:32
 3/6 anonim válasza:

Tudtommal jelen esetben a dolog véges szal megtalálja a taszítástól való legtávolabbi pontot.. majd megáll.. ahhoz hogy mozogjon, és egy véges út megtétele után nem álljon meg kell egy külső beavatkozás hozzá, pl egy motort ami mindig elfordítja a belső magot 170 fokkal kb hogy a dolog mindig tudjon előre haladni..


Rosszul gondolom?

2014. jan. 8. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam hogy gép változik. Kb. mint egy elektromágnesnél. Tehát ha állandó mágnesekkel akarjuk akkor plusz mágnesek behelyezése vagy eltávolítása a rendszerből a meglévők erősítésének vagy gyengítésének céljából és így arrébb tolni azt a bizonyos pontot.
2014. jan. 8. 14:57
 5/6 anonim válasza:
Elméletileg lehetséges igen, kell egy folyamatosan ismétlődő áramkör bele, ami ezen funkciót látja el, egyszer azt egyszer ezt.. jahm. :)
2014. febr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet. Köszi.
2014. febr. 2. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!