Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szeretném ha valaki olyan...

Szeretném ha valaki olyan írna aki nagyon jó matekból, s rám szánna némi időt. Valaki?

Figyelt kérdés

2014. jan. 8. 15:26
 1/9 anonim válasza:
Mit nem tudsz?
2014. jan. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt korrepetálásnak hívják. De ha konkrét problémád van, vezesd elő!
2014. jan. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

gyakorló feladatok vannak és legalább 1-2 jó lenne ha meg lenne


pl.: Egy 1350m2 (négyzetméter) területű parkrészletet három egyenes út határol, közülük a legrövidebb 75m, a másik kettő egyenlő hosszúságú. Mekkora a park kerülete?

2014. jan. 8. 16:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamit kérdezel, arra válaszolunk:

[link]

Ezt, a linken látható megoldást megérted?

2014. jan. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm ez tök jó

ha nem gond lenne még egy pár meg köszönöm segítséget

jó sok van, de annyival nem szeretném terhelni, leírnék 2-3 feladatot ami menne megköszönném



1. Számítsuk ki az ABC háromszög Sa súlyvonalának hosszát, ha adott b=15dm, c=18dm és alfa=123°


2.Mekkora az átmérője annak a 12mm vastag domború lencsének, melynek felületét egy 13 és egy 9 cm sugaru gömbsüveg alkotja?


3. Az egyenlő szárú háromszög alapja 6cm. Az alaphoz tartozó magassága egyenlő alap és szár felezőpontját összekötő szakasszal. Mekkora a háromszög területe?


4. Két konvex sokszög közül az elsőnek 540nél több átlója van, mint a másodiknak, és az elsőnek háromszor annyi csúcsa van, mint a másodiknak. Hány csúcsuk van külön-külön?

2014. jan. 8. 18:01
 6/9 Tom Benko ***** válasza:
Átlók száma: \frac{n(n-3)}{2}, ahol n az oldalak (csúcsok) száma. Innen a 4. egyszerű.
2014. jan. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#4: Szép, szép, de a 75 m a LEGHOSSZABB oldal lett, nem a legrövidebb. :D
2014. jan. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.

Ennek a feladatnak ez az egy megoldása van szerintem. Akkor oda kell írni, hogy ez nem a legkisebb oldal. tehát az eredeti szövegnek megfelelő megoldás NINCS.

2014. jan. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 10 deka farhát válasza:
Én is kiszámoltam, tényleg így van.
2014. jan. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!