Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Prezentációt kell csinálnom...

Prezentációt kell csinálnom fizikára a szabad esésről és miket rakhatnék bele? Galileo Galilei és a pisai ferde torony már meg van, de miket rakhatnék még bele?

Figyelt kérdés
Csak három dia kell a prezentációra és abból 1 van még csak meg.

2014. jan. 10. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
A harmadik diára mehetnének űrhajósok és a Hold, amint szabadon esnek a Föld felé, odaírhatnád a gyorsulásukat is.
2014. jan. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Rakd bele ezt a videót:)

http://www.youtube.com/watch?v=KDp1tiUsZw8

A kisebb gyorsulás és a légkör hiánya miatt nagyon szépen szemlélteti a dolgot. És mindenki szereti a videókat:) Bár sajnos kicsit rossz a minősége.

2014. jan. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Volt nemrég egy RedBull-os szabadesés kísérlet is a sztratoszférából, az is érdekes.

G.

2014. jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Disneylandben (amcsiknál), ill. Eurodisneylandben (asszem franciáknál) van egy olyan szerkezet, amibe belecsüccsensz, felhúznak egy torony tetejébe, majd elengednek. Így szabadesésben zuhansz a torony aljáig, ahol különböző fékező rendszerek aztán csillapítják a becsapódás erejét, ember számára elviselhetővé téve a zuhanás utáni lassulást.


Nem tudom mi a neve a szerkezetnek, de ma már a nagyobb vidámparkok kötelező kelléke lett.


A magyar Vidámparkban (míg működött, béke leendő poraira) az a bazi nagy hajó is kis ideig szabadesést produkált működése közben. Amikor már annyira kilendült, hogy a talpa 90 fokos szöget zárt be a földfelszínnel, akkor gyakorlatilag szabadesésben zuhantál benne a Föld felé.

2014. jan. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és szabadesés, nem pedig szabad esés. A prezentációdban majd egybe írd, ne külön.
2014. jan. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!:) És igen miután elküldtem a kérdést és elolvastam én is észre vettem a hibát.
2014. jan. 12. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!