Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ebben a félévben 103 igazolt...

Ebben a félévben 103 igazolt hiányzásom van, lehet ebből baj?

Figyelt kérdés

Be volt gyulladva mindkét lábujjam de külön-külön műtötte csak meg az orvos, és midkettő az esős időkre esett, ezért kb kétszer másfél-két hetet hiányoztam.

Középiskolába járok és ez az utolsó évem. Most van még olyan tantárgy amiből nincs is meg a kötelező 3 jegyem. Mit tegyek? :(


2014. jan. 13. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel igazolt ezért nem kell félned. Odamész a tanárokhoz és elmondod, miért hiányoztál és hogy szeretnél valamilyen módon jegyet szerezni, pl írni egy részből, vagy felelni, beadni egy fogalmazást.

Senkinek sem célja, hogy téged ne engedjen tovább, sőt.

2014. jan. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Plusz: Ha jól tudom, akkor van baj, ha a hiányzás eléri az összes óraszám egyharmadát. Ekkor két lehetőség van: osztályozóvizsgát kell tenni az érintett tantárgyakból, vagy évismétlés.

Kérdezd meg az osztályfőnöködet, ő részletesen elmondja, mi a helyzet.

2014. jan. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem is mindig azt írták hogy kérdezzem meg az osztályfőnököm ha valamit akartam de ő mindig azt mondta hogy ő ezt nem tudja kérdezzem meg az igazgatót
2014. jan. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Te komolyan két benőtt köröm lézeres levétele miatt nem voltál egy hónapot iskolában?...
2014. jan. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
250 óra hiányzás után aggodhatsz.103 az semmi
2014. jan. 14. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

@ 3.:


Tudom, eső után köpönyeg...

De: Ez az osztályfőnököd szégyene. Egy pedagógusnak ismernie kell(ene) a rá és a munkájára vonatkozó legfőbb jogszabályokat, köztük a Közoktatási Törvényt, ill. az iskola Szervezeti és Működési Szabályzatát, továbbá házirendjét is.

Ha pedig mégsem tudja, akkor utána kellene néznie, nem az igazgatóhoz küldeni a gyerekeket. (Az osztályfőnöki teendők között nem csak az osztályfőnöki órák megtartása és a naplóellenőrzés szerepel...)


A hiányzásokról egyébként a KOT rendelkezik, régebben olvastam; és tényleg dereng a 250-es limit is. (Lehet, hogy vagy-vagy feltétel.)

2014. jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!